Проблема надмірної ваги турбувала людей в усі віки, але за останні кілька десятиліть ми стали свідками справжньої епідемії ожиріння. Головна причина — малоактивний спосіб життя, адже з'явилося багато сидячої роботи, автомобілі стали доступнішими, а життя в цілому комфортніше. Велика кількість людей з ожирінням не здатна самостійно скинути вагу, і краще рішення в даному випадку — це баріатрична операція на шлунку.
Суть баріатрія полягає у двох моментах: зменшення шлунка для споживання невеликих порцій і зменшення всмоктування в кишківнику. Щоб досягти зменшення всмоктування, хірурги «відключають» частину кишки, після чого, здавалося б, можна багато їсти без ризику набрати вагу, але організм перехитрити неможливо. Тому існує третій вид операцій, який об'єднав ці дві концепції. Прикладом є гастрошунтування, при якій хірург зменшує шлунок і реконструює тонку кишку. Поширені види лікування ожиріння:

- встановлення внутрішньошлункового балона;
- монтування бандажа;
- біліопанкреатичне, міні- і гастрошунтування;
- рукавна резекція.
Показання до баріатричної операції
- ІМТ > 40 кг/м2 — морбідне ожиріння, яке несе небезпеку для життя навіть без супутніх захворювань.
- ІМТ > 35 кг/м2 і наявність супутніх захворювань на фоні ожиріння, їх прогресування.
- Наявність супутніх захворювань на тлі ожиріння, їх прогресування.
- Невдачі у спробах скинути зайву вагу за допомогою традиційних способів (дієта, спорт, медикаментозне лікування).
Використайте калькулятор на нашому сайті, щоб дізнатися про свій індекс маси тіла.

Плюси методу
1. Покращення здоров'я
Баріатрія часто призначається повним людям для лікування захворювань, викликаних надмірною масою тіла: хвороби серця, гіпертонія, нічне апное та інші порушення дихання, шлунковий рефлюкс, безпліддя, артроз великих суглобів, атеросклероз судин і т.д.
2. Висока ефективність
Перші 6-12 місяців після баріатричної операції для схуднення пацієнт стрімко втрачає вагу без спорту і виснажуючих дієт. Спостерігається нормалізація гормонального фону, що допомагає ефективно худнути і утримувати потрібну вагу при досягненні мети. Проходить пригнічений стан, викликаний невдоволенням власним тілом і неможливістю схуднути за допомогою дієт, спорту, медикаментозного лікування.
3. Швидка виписка з лікарні і легка реабілітація
Через 1-2 доби після хірургічного втручання вже можна повертатися додому. Стан прооперованого настільки стабільний, що він може ходити без помітного дискомфорту і різких болів. У разі баріатричної операції в Києві, можна влаштувати спокійну пішу прогулянку по столиці України.
4. Відсутність сильного болю
Больові відчуття після втручання незначні. Використовується лапароскопічний метод: хірург працює через кілька проколів на передній черевній стінці. На відміну від швів при лапаротомії, проколи швидко заживають і, як правило, не турбують прооперованих.

Мінуси баріатрії
1. Гарантія — не 100%
Жодна баріатрична операція на шлунку не гарантує на 100%, що кілограми, які зникнуть за перші місяці, ніколи не повернуться. Згідно зі статистикою, 10-15% хворих на ожиріння вимагають повторної хірургії.Це може залежати від хірурга, його досвіду та професіоналізму. Інша причина незадовільного результату або його відсутності — порушення обміну речовин.
2. Ризик
Будь-яке хірургічне втручання з метою лікування хвороб або задля виправлення естетичних проблем (пластична хірургія) несе ризик для здоров'я і життя людини. При проведенні баріатричних операцій ускладнення бувають різні:
- неспроможність швів на шлунку або кишці;
- формування фістули або абсцесу;
- кровотеча;
- тромбоемболія;
- нагноєння ран і т.д.
3. Уникнення відповідальності
Деякі пацієнти надіються і перекладають відповідальність у лікуванні на хірурга. Але варто пам'ятати, що це стартова позиція на шляху до здорового і стрункого тіла.
Після хірургії людині належить відповідальна і непроста робота: формування нових харчових звичок, впровадження фізичної активності в життя і турбота про своє тіло. Тому перед хірургічним лікуванням ожиріння пацієнт повинен бути мотивований на подальше самостійне схуднення.
У нашій клініці баріатричної хірургії в Києві хворі отримують реабілітаційний супровід: ми не тільки слідкуємо за станом прооперованого, а й докладно прописуємо подальшу дієту, консультуємо і відповідаємо на будь-які питання.
4. Висока вартість баріатричної операції
Сьогодні даний вид хірургії є одним із найдорожчих. Під час втручання використовується велика кількість одноразових матеріалів, а також високотехнологічні інструменти світових виробників.