Реабілітація після баріатричної операції

Баріатрична операція — важливий крок для людини, котра має прямі показання до хірургічного лікування ожиріння.

Як визначити, чи є у вас ожиріння і чи потребуєте ви операції? Скористайтесь калькулятором індексу маси тіла або розрахуйте його самостійно за формулою:

IМТ = маса тіла (кг)/зріст х зріст (м²)

Якщо за результатами ви маєте ожиріння і вам рекомендовано зробити операцію, не варто падати духом. Ця хірургічна процедура нетривала і вирізняється високим рівнем безпеки для життя хворого.

Реабілітація пацієнтів після баріатричних операцій, яка застосовується в Центрі метаболічної хірургії, дає чудові довгострокові результати для підтримки нормальної маси тіла та здоров’я загалом.

Реабілітаційний період після баріатричних операцій

У київському Центрі метаболічної хірургії реабілітація починається з першого дня після баріатричних процедур усіх видів і передбачає два основних періоди: ранній і пізній. Наша команда лікарів постійно перебуває на зв'язку з пацієнтами: в період перебування у стаціонарі, після виписки, коли відбувається відновлення та адаптація організму, і пізніше, протягом усього наступного життя пацієнтів.

Реабілітаційний період триває зазвичай тиждень (у деяких випадках — до 10 днів). Перебування пацієнта у стаціонарі продовжується в середньому 2–3 дні.

Особливості “стаціонарного” періоду:

 • Після хірургічного втручання пацієнт перебуває під постійним терапевтичним наглядом і контролем з боку команди лікарів (хірурга, кардіолога, ендокринолога, анестезіолога і в разі потреби психолога). Зазвичай загальний стан організму є задовільним. Подекуди може турбувати легка нудота, яка є наслідком наркозу чи тимчасового набряку на місці операційних швів. Здебільшого організм сам швидко справляється з цією проблемою, або ж вона вирішується за допомогою спеціальних лікарських препаратів та швидко минає. Больові відчуття найчастіше незначні і суб’єктивно оцінюються у 3–4 бали за 10-бальною шкалою, тому потреба в сильних знеболювальних засобах виникає нечасто. 
 • Вже за кілька годин після операції прооперовані вперше встають з ліжка. Рання активізація сприяє більш швидкому загоєнню ран та відновленню загального тонусу організму. Завдяки лапароскопічним методикам, що використовуються під час операції з резекції або шунтування шлунка, раневі поверхні є мінімальними за площею та здебільшого надійно склеюються протягом доби. Післяопераційні рани закриваються антибактеріальним пластирем, який необхідно замінювати раз на два дні. Команда bariatr.com використовує одноразові якісні інструменти для роз'єднання та зшивання тканин від американського виробника — світового лідера Medtronic. Це сприяє швидкому та безболісному рубцюванню хірургічних розрізів на внутрішніх органах. Небезпека розходження швів мінімальна, тому пацієнти можуть не обмежувати себе в руховій активності.
 • З першої години післяопераційного періоду рекомендується часто пити рідину дрібними порціями. Протягом першої доби ми рекомендуємо утриматись від вживання їжі, проте вже з другого дня пацієнти отримують спеціально розроблене для таких випадків сипінгове харчування. Так називаються рідкі суміші, збалансовані за кількістю білка, поживних речовин та вітамінів. Їх необхідно приймати маленькими ковтками 5–6 разів на день, не більше 10 мл за один раз.
 • Подібний режим харчування залишатиметься незмінним протягом усього періоду реабілітації. Кількістьприйомів їжі має дорівнювати 4–5, а порції повинні бути невеликими за обсягом (40–50 мл), щоб не піддавати шлунок розтягуванню. Це важливо, тому що саме завдяки зменшенню об’єму шлунка хірургія зайвої ваги і призводить до схуднення.

Команда bariatr.com дбає не тільки про якість медичних послуг, що надаються, але й про комфортні умови перебування пацієнта у клініці. До ваших послуг як одномісні VIP-палати з усіма зручностями, міні-кухнею та додатковим спальним місцем для осіб, котрі супроводжують пацієнта, так і затишні дво- або тримісні палати. Останній варіант, як правило, обирають екстраверти, а також пацієнти, котрі потребують емоційної підтримки не тільки від лікарів і родичів, а й від «колег» по хворобі. Нерідко між пацієнтами виникають дружні стосунки і спілкування триває після виписки зі стаціонару.

“Домашній” реабілітаційний період розпочинається з моменту виписки зі стаціонару.

Особливості “стаціонарного” періоду:

 • Перед поверненням додому пацієнт отримує цільову довгострокову програму схуднення, складену персонально для нього. Щоб операція зі зниження вагибула ефективною у довгостроковій перспективі, необхідно неухильно слідувати цим рекомендаціям не тільки в період реабілітації, але й протягом усього життя.

 • Нашим пацієнтам ми надаємо спеціально розроблений баріатричний посуд, який може вирішити практичні проблеми з організацією харчування вдома. Цей посуд допоможе визначити оптимальний об’єм порцій, співвідношення допустимих при дієті продуктів, а також стане в пригоді під час вимірювання оптимальної денної норми води.
 • Протягом перших двох днів удома пацієнт може легко самостійно змінити пластир-наліпку, коли в цьому виникне потреба, адже рани невеликі — до 2–3 см. Лікарі детально пояснюють, як правильно зробити це: необхідно лише обробити рани та шкіру навколо них антисептиком, підсушити на повітрі та акуратно закрити новим пластирем. Частота заміни пов’язки — один раз на два дні. Душ, до речі, можна приймати вже через 24 години після баріатричної процедури.
 • Рідко в цей період можуть розвинутись ускладнення у місці накладання швів. Хоча частота подібних ускладненьі невелика, якщо симптоми все ж з’являються, необхідно терміново звернутися до хірурга. Небезпечні ознаки такі:

  1. Поява больових відчуттів.
  2. Почервоніння та набряк шкіри навколо ранок.
  3. Підвищення температури тіла до 38 °C.
  4. Виділення з ранок темної рідини з неприємним запахом.
  5. Прискорене серцебиття до 120 уд/хв та вище.
 • Раціон поступово розширюється: вже протягом першого тижня пацієнт зможе вживати пюреподібну їжу, з другого тижня додати м’які продукти, а з кінця третього — тверду їжу.
 • До офісної роботи, якщо виникне бажання, можна повертатися вже через 3 дні після виписки з клініки. В окремих випадках лікарняний може тривати 2–4 тижні, що залежить від типу операції та професійної діяльності пацієнта.
 • Через деякий час після операціїлікарі дозволяють розпочинати фізичні навантаження. Спочатку рекомендуються легкі вправи, такі як ходьба, їзда на велосипеді, плавання. Тривалість та інтенсивність аеробних (кардіологічних) вправ варто збільшувати до 150 хвилин на тиждень. Після дозволу лікаря можна відвідувати тренажерний зал, вводити вправи з опором (силовим навантаженням), використовуючи легкі гирі, підтягуватися та робити присідання — усе це сприяє зміцненню м’язів і підтягуванню обвислої шкіри.

Познайомтесь з лікарем

РЕЙТІ АНДРІАН ОСТАПОВИЧ

кандидат медичних наук, головний хірург Центру метаболічної хірургії

Досвід

 • пройшов стажування у м. Вена за напрямком “лапароскопічна хірургія”;
 • пройшов поглиблений курс з удосконалення навичок в лапароскопічній хірургії в м. Глазго, Шотландія;
 • діючий член спілки баріатричних хірургів світової організації хірургічного лікування ожиріння IFSO;
 • акредитований консультант світової федерації ожиріння WOF;
 • консультант з тактики лікування ожиріння в Нігерії;
 • викладач в медичній академії післядипломної освіти курсу лапароскопічної хірургії. Співорганізатор та лектор міжнародних майстер-класів та вебінарів, присвячених проблемам ожиріння;
 • співорганізатор міжнародного мультидисциплінарного форуму лікування ожиріння;
 • автор понад 25 наукових статей, виданих у вітчизняних та зарубіжних спеціалізованих виданнях.

Робочі дні

 • ПН-ПТ 09.00-20.00

Контактна інформація

 • +38 (095) 336 54 74
 • +38 (068) 040 99 97
 • a.reyti@gmail.com

Замовити
безкоштовну
консультацію