Наслідки бандажування шлунка для схуднення

Завдяки розвитку баріатричної хірургії у всіх країнах, включаючи Україну, у людей, які страждають від надлишкової маси тіла, з'явився шанс назавжди позбутися від ненависних кілограмів. Тому не впадайте у відчай, якщо дієта, спорт і медикаментозне лікування не приносять результатів. Існують і інші способи схуднення в сучасній медицині, і лапароскопічне бандажування шлунка — один з них.

У ході операції хірург встановлює кільце на шлунок, розділяючи його на два відділи — маленький і великий. Коли людина їсть, їжа швидко заповнює верхню частину органу об'ємом 50 мл, де знаходяться рецептори насичення. Фізично з'їсти велику порцію буде важко. Пацієнт менше споживає калорій і, отже, починає скидати зайві кілограми.

операция бандажирования желудка

Переваги бандажування

Наслідки бандажування шлунка

Спочатку даний вид баріатрії дуже подобався хірургам, тому що операція технічно нескладна. Але з часом мінуси бандажування шлунка переважили всі плюси, тому зараз лікарі віддають перевагу іншим видам лікування:

Послуга встановлення кільця для схуднення залишається популярною в Австралії, в інших країнах вона відійшла на другий план, залишившись одним із етапів становлення баріатричної хірургії.

Чому бандажування шлунка для схуднення не практикується?

Високий рівень ускладнень і труднощів

Кільце провокує велику кількість ускладнень: предмет може настільки передавити шлунок, що верхня частина починає "відпадати" від нижньої; виникає стрічкова ерозія, перфоративна виразка, розтягнення стравоходу.

Також бандаж може поступово сповзати вниз, збільшуючи верхню частину органу. Через це пацієнт починає поглинати все більше і більше їжі, набираючи вагу. Якщо прооперований погано пережовує їжу, вона може застрягти у вузькому просвіті бандажа, викликаючи біль і печію.

Потрібне проведення двох операцій зі встановлення та демонтажу. Матеріал бандажа, як і будь-якого імпланта, може викликати алергію. Хірурги відзначають високий ризик інфекційних ускладнень.

Низька ефективність і дискомфорт

Аналізуючи відгуки про лапароскопічне бандажування шлунка, можна зробити висновок, що результат схуднення не настільки ефективний, як при шунтуванні і резекції шлунка. Пацієнти скаржаться на дискомфорт, викликаний стороннім предметом у тілі, і деякі прооперовані вимагають повторного втручання з метою коригування бандажа або повного його видалення.

Центр метаболічної хірургії в Києві

Якщо вам потрібна допомога в лікуванні ожиріння, звертайтеся в нашу клініку баріатричної хірургії в Києві. Наша команда займається підготовкою пацієнта і його реабілітаційним супроводженням, а головний хірург нашої баріатричної команди Андріан Рейті оперує хворого.

Як правило, через 1-2 доби після хірургічного втручання стан пацієнта дозволяє йому самостійно відправитися додому. Фахівці Центру розписують раціон харчування на період реабілітації і після повного відновлення, дають рекомендації для ефективного схуднення. Кожен пацієнт заслуговує індивідуального підходу в нашій клініці — це стосується вибору виду баріатричної операції, особливостей харчування після неї та інших факторів.

операция бандажирования желудка

записатись на консультацію