Поздовжня «Рукавная» резекція шлунка

Рукавна резекція шлунка (sleeve-резекція) — ефективний метод боротьби з зайвими кілограмами

Ще донедавна хірургічне зменшення об’єму шлунка, або sleeve-резекція, виконувалося в межах біліопанкреатичного шунтування як перший етап складного втручання. Для пацієнтів з тяжкою формою ожиріння одночасне проведення і резекції, і шунтування шлунка часто виявлялося неможливим. При цьому лікарі помітили відмінні результати зі зниження надмірної ваги вже після першого етапу. У 1993 році резекція шлунка для схуднення була вперше проведена як самостійне втручання.

Це найбільш щадна баріатрична операція в плані анатомічних змін. Хірург видаляє лише бокову розтягнуту частину шлунка і формує трубку діаметром 1–1,5 см, об’ємом 60–80 мл. Процес просування їжі не змінюється, кишківник у ході операції не зачіпається. Видаленню підлягає та частина шлунка, де виробляється гормон голоду — грелін.

У результаті процедури у пацієнта підвищується концентрація жовчних кислот, котрі посилюють вироблення інсуліну. Інсулін перетворює глюкозу на енергію, а не жир, як відбувається без його участі. Також підвищується вироблення глюкагонподібного пептиду, який відповідає за відчуття насичення. Після проведення процедури пацієнт наїдається невеликою порцією їжі і одночасно позбавляється дискомфорту, який викликає постійне відчуття голоду.

Ефект операції та переваги

Поздовжня резекція шлунка діє шляхом скорочення всмоктування поживних речовин, тому конкретний результат буде залежати від дотримання рекомендацій експертів клініки і підбору правильної дієти. За перший рік пацієнти втрачають 50–61 % зайвих кілограмів. По мірі наближення ваги до нормальної полегшується перебіг супутніх захворювань, можливе повне одужання.

Разом з тим процедура порівняно легко переноситься, оскільки втручання в шлунково-кишковий тракт є найменшим порівняно з іншими баріатричними операціями. Пацієнт не потребує також і повторних маніпуляцій, таких як вилучення балона при операції з встановлення внутрішньошлункового балона або регулювання манжета при накладанні шлункового бандажа.

Рукавна резекція шлунка в Центрі метаболічної хірургії

Операції в нашій клініці проводить баріатричний хірург, к. м. н. Андріан Рейті. Участь у наукових конференціях, стажування у визнаних світових експертів дають лікарю можливість застосовувати найбільш прогресивні та ефективні методи лікування. Завдяки сучасному оснащенню Центра й унікальному для України лапароскопічному обладнанню резекція шлунка проводиться малотравматичним методом під загальним наркозом і триває 1–2,5 години. У той самий день пацієнт може пити воду і вживати рідку їжу. Виписка зі стаціонару можлива вже на другу добу після втручання. Лікар пропонує вирішення проблеми ожиріння і у складних випадках, коли пацієнту відмовляють в операції інші хірурги. Підтвердженням може слугувати успішна лапароскопічна операція, проведена пацієнту з діагнозом “морбідне суперожиріння”, який на старті мав вагу 250 кг і ІМТ 82,5 кг/м2.

Наш медперсонал підтримує пацієнтів не тільки під час перебування у клініці. Тривала робота в післяопераційний період включає в себе допомогу у формуванні та підтримці здорового способу життя.

Коментар від Андріана Рейті

кандидат медичних наук,
головний хірург Центру метаболічної хірургії

Поздовжня резекція шлунка допоможе скинути вагу і наблизити ІМТ до норми. Водночас основа довготривалого ефекту — тверде бажання пацієнта змінити харчові звички і вести здоровий спосіб життя.

Для підтримки ваги в нормі потрібно обмежити кількість калорій. Цього легко досягти, якщо обирати правильні продукти, уникати підсолоджених газованих напоїв, фаст-фуду, не зловживати солодощами, виробами з борошна. Варто їсти 4–5 разів на день і виключити з меню всі види перекусів. При перших відчуттях голоду — випити води. Щоденно слід пити не менше 6–8 склянок води.

Спорт (чи будь-яка інша фізична активність) має стати звичкою. Здоровий сон також важливий: слідкуйте за тим, щоб спати 7–8 годин на добу.

В яких випадках рекомендована sleeve-резекція:

Операція підходить практично всім пацієнтам з ІМТ від 35 кг/м2, а також у випадках тяжких супутніх захворювань, які стануть протипоказанням для інших видів баріатричних операцій. Може бути рекомендована в якості стартового втручання.

Рукавна резекція шлунка: як підготуватись

Бажано розпочати заняття спортом ще до операції, це допоможе дещо знизити вагу. На консультації лікар надасть детальний список аналізів і обстежень, котрі можна здати зручним способом: у нас у Центрі або в іншій лабораторії. В день операції необхідно приїхати в клініку натщесерце.

Протипоказання:

Можливі ускладнення

В нашому Центрі метаболічної хірургії вам нададуть детальну консультацію і відповіді на всі питання щодо sleeve-резекції шлунка.

Познайомтесь з лікарем

РЕЙТІ АНДРІАН ОСТАПОВИЧ

кандидат медичних наук, головний хірург Центру метаболічної хірургії

Досвід

Робочі дні

Контактна інформація

Замовити
консультацію