Рукавна резекція шлунка для схуднення: плюси і мінуси

Кожен з нас мріє про здорове і струнке тіло, але, на жаль, багато повних людей не здатні схуднути самостійно. Причини бувають різні: сидячий спосіб життя, заборона займатися спортом через фізичні обмеження, підвищений апетит або банальна відсутність сили волі. Якщо вам не вдається скинути зайву вагу традиційними способами, задумайтеся про рукавну резекцію шлунка з метою схуднення.

Крім ожиріння, схоже хірургічне втручання може бути призначено і при інших захворюваннях: пухлинах, виразках, стенозі воротаря і також у випадку травми живота.

Виконується лапароскопічним методом: лікар робить 5 проколів на передній черевній стінці, потім живіт хворого надувають, запускаючи туди вуглекислий газ, який, на відміну від кисню, не провокує запалення очеревини. Вставивши необхідні інструменти в проколи, хірург починає операцію, яка триває 1-3 години. Все, що відбувається всередині, транслюється на екран комп'ютера.

результат резекции желудка

За і проти резекції шлунка

1. Простота виконання процедури

Серед хірургів ця високотехнологічна операція вважається найменш складною в баріатричній хірургії — тут не треба з'єднувати між собою дві різні частини шлункового-кишкового тракту.

2. Більше ніякого почуття голоду!

Видаляється та частина, яка продукує гормон голоду — грелін. В ході даної процедури хірург видаляє 3/4 частини органу, в яких містяться клітини, що продукують даний гормон. У багатьох пацієнтів після баріатрії помітно притупляється або повністю зникає відчуття голоду (але з часом може поновитися).

3.Маленькі порції забезпечують швидке насичення

резекції з метою схуднення пацієнт фізично не може з'їсти більше, ніж вміщує "новий" шлунок, сформований хірургом. Його об'єм після лікування становить 40-60 мл, з часом може трохи збільшитися. Чим менше калорій, тим швидше людина худне — досягається головна мета даного виду лікування ожиріння.

Операція незворотна, розмір внутрішнього органу змінюється назавжди, тому на даному етапі важливо перетворити тимчасовий дискомфорт у вигляді швидкого насичення і нудоти в звичку споживати певну кількість їжі, не допускаючи переїдання. Для кращого перетравлення потрібно їсти повільно і ретельно пережовувати шматочки.

4. Відсутність дефіциту вітамінів

Так як при резекції шлунка для схуднення не відбувається порушення цілісності травної трубки, то і їжа, як і раніше, проходить через всі відділи кишечника, в кожному з яких всмоктується певна група вітамінів та мінералів. Пацієнту не потрібно приймати харчові добавки, щоб відновлювати їх запас.

5. Ніяких сторонніх тіл

На відміну від бандажування і встановлення внутрішньошлункового балона, даний вид лікування не вимагає монтування сторонніх предметів в тіло людини. Завдяки цьому ми позбуваємося ризику алергії на матеріал, інфекцій, появи ерозій і т. д.

Рукавная резекция желудка для похудения: плюсы и минусы

Мінуси і побічні ефекти резекції шлунка

1. Є ризик виникнення неспроможності швів

Операція передбачає формування і зшивання лінії відрізаного шлунка — як правило, її довжина становить 30 см. Чим довша лінія, тим вище ризик виникнення неспроможності швів (шви можуть розійтися).

Під час втручання хірург використовує спеціальний степлер для кишечника і шлунка, який, як і будь-який інструмент, може дати осічку.. Світові виробники інструменту весь час працюють над удосконаленням технології, щоб знизити ризик для пацієнтів. Але іноді шви розходяться, після чого потрібне повторне втручання для термінового усунення проблеми. Після резекції шлунка ускладнення з неспроможністю степлерних ліній при баріатрії виникають до 2,1% випадків.

2. Можливі кровотечі

При деяких видах ожиріння тканини дуже в'ялі. Незважаючи на простоту виконання процедури, можливі кровотечі — судина, яка починає кровоточити в масивах жиру, не може бути швидко і чітко виявлена лікарями.

3. Очікування не завжди збігаються з реальністю

Відповідно до досвіду пацієнтів та їх відгуків, резекція шлунка допомагає швидко і ефективно скинути вагу в перші 2 роки — в середньому 65% надлишкової ваги тіла. Але протягом 5-10 років процес схуднення сповільнюється, результативність стає менше, ніж, наприклад, при шунтуванні.

Одна з причин — звичка пацієнта їсти великі порції. Це і призводить до повторного розтягування стінок органу, більшого поглинання калорій і, як наслідок, набору ваги. Іншу помилку роблять, коли їдять маленькими частими порціями калорійну їжу або, що ще гірше, п'ють калорійну рідину: лате, капучіно, жирні смузі, морозиво.

питание после резекции желудка

Пам'ятайте, що резекція шлунка для схуднення — це перший крок у лікуванні ожиріння. Після хірургії важливо правильно харчуватися, відмовитися від алкоголю і куріння, займатися фізичною активністю, пити достатню кількість води. Формування звичок здорового способу життя дозволить вам посилити ефект від операції. Позбутися від зайвих кілограмів буде легше, і ви нарешті зможете утримувати заповітні цифри на вагах.

Дізнатися більше