Причини ожиріння

Розуміння суті ожиріння

Ожиріння поширюється дуже швидко, викликаючи безліч фізичних і психологічних проблем і навіть смерть. Це велика проблема для неймовірної кількості людей. Тільки в США кількість людей, що страждають ожирінням становить 30,6%, слідом йде Мексика - 24.2%. Однак дана проблема торкнулася не тільки американців. Ожиріння великими темпами поширюється і по Європі: за показниками статистики, лідирує Великобританія, людей з ожирінням в даній країні - 23%, далі йде Словаччина з 22,4% і Греція - 21%. І мова йде не просто про людей з надмірною вагою. Ожиріння - хвороба, яка може поставити під загрозу ваше життя. Як тільки людина не може керувати своєю вагою, його життя також виходить з-під контролю.

Де ж проходить межа між просто надмірною вагою і ожирінням? Відповідно до міжнародної системи вимірювання індексу маси тіла, вважається що людина має надлишкову вагу при ІМТ більше 25, тоді як ІМТ більше 30 вказує на ожиріння. Ожиріння це комплексна проблема, коріння якої лежать в культурі, стилі життя, генетичній схильності і також інших факторах.

неправильное питание — одна из причин ожирения

Генетичні передумови

Медичні дослідження виявили взаємозв'язок між надлишковою вагою і попередніми поколіннями. Якщо ваші батьки і їхні батьки боролися з надмірною вагою, тоді є висока ймовірність того, що в більш старшому віці вас також буде хвилювати ця проблема. Однак, це не остаточний вердикт, отже ніхто не може звинувачувати тільки генетику.

У рідкісних випадках у вас може бути медичний діагноз, який буде впливати на вашу вагу. наприклад:

Однак ці хвороби зустрічаються досить рідко і діагностуються в ранньому віці, так що існує ймовірність запобігти подальшому розвитку ожиріння. Хоча і важливо знати про згадані медичні захворювання, але лікування дітей, які страждають ними не вирішує проблему повністю.

Основна причина ожиріння

Ожиріння викликано підвищеним споживанням калорій. Іншими словами, коли ви їсте більше, ніж вам потрібно. Ці зайві калорії не використовуються для виробництва енергії, і відкладаються організмом у вигляді жиру, внаслідок чого підвищується вага. Точніше кажучи, в середньому 500 зайвих калорій в день будуть зайвими 0,5 кілограмами в тиждень.

Стрес + недолік сну = набір ваги

Ви можете дивуватися тому, що ваша вага продовжує рости або залишається незмінною, незалежно від того, що ви дотримуєтесь збалансованої дієти і не нехтуєте фізичною активністю. Лікарі пропонують вам звернути увагу на тривалість вашого сну, і способи, за допомогою яких ви справляєтеся зі стресом. Звичайно, організм працює краще, коли отримує достатньо відпочинку, отже, коли ви не висипаєтесь ваше тіло знаходиться в режимі стресу і завдяки біохімічним реакціям накопичує жир швидше. Відомо, що коли людина втомилася, їй важче впоратися зі стресом. Але багато людей використовують їжу, як спосіб боротьби з неприємностями. Наступного разу, коли ви зловите себе під час нічного перекусу, задайте собі питання: чи це накращий спосіб боротьби зі стресом. Вам дійсно потрібні ці зайві калорії? Встановивши режим їжі і відпочиваючи по, принаймні,  8 годин, ви дійсно зможете навчитися контролювати свою вагу.

Слідкуйте за розміром вашої тарілки

Цікавим є той факт, що зовнішнє середовище також може впливати на те, скільки ви їсте. Наприклад, кілька наукових досліджень довели, що ви будете їсти більше, якщо їжа буде перебувати на великій тарілці. Це психологічний прийом. Одна і та ж кількість їжі буде виглядати по-різному, якщо її подати на великій або на маленькій тарілці. Ви можете обманювати себе що порція виглядає маленькою, але ви споживете більше калорій ніж зазвичай. Те ж саме відноситься і до розмірів упаковок з їжею. Вважається, що ви заощадите гроші, купуючи великі упаковки, але неусвідомлено ви і з'їсте більше.

Їжте менше, смакуйте більше

Лікарі називають це втратою пам'яті їжі. Це явище пов'язують з нашою звичкою виконувати відразу кілька завдань в один і той же час. Їжа та інші заняття не повинні відбуватися одночасно, оскільки в кінці кінців ви перестаєте приділяти увагу тому що ви їсте і кількості їжі, яку ви з'їли. Оскільки ви легко відволікаєтеся, проста вечеря може закінчитися переїданням. З іншого боку, повільний прийом їжі, коли ви насолоджуєтеся кожним шматочком, відправленим у рот, може принести вам набагато більше задоволення.

Остерігайтеся обесогенів

Ожиріння може бути спровоковано речовинами під назвою обесогени, які часто включені в різну їжу. Вони збивають з пантелику систему, яка регулює вашу вагу, збільшуючи кількість жирової тканини, в той же час зменшуючи кількість калорій, які ви спалюєте. Приклади обесогенів:

10 порад по контролю за вашою вагою

Ви можете контролювати деякі фактори, які сприяють набору зайвої ваги. Візьміть до уваги ці ключові моменти, які, як було доведено, здатні допомогти вирішити проблему зайвої ваги.

профилактика и лечение ожирения

Дізнатися більше