Зменшення шлунка хірургічним шляхом: види операцій

Ожиріння — це захворювання, яке може виникнути в будь-якому віці. У двадцять першому столітті сидячий спосіб життя, неконтрольоване харчування та інші проблеми зі здоров'ям привели до епідемії надмірної ваги. Люди, які не можуть позбутися кілограмів самостійно, можуть скористатися послугами баріатричної хірургії, а якщо точніше — зробити операцію зі зменшення шлунку для схуднення.

Хірургічне лікування ожиріння — це не ліпосакція або абдомінопластика, які усувають естетичні наслідки проблеми. Під час баріатрії лікарі мають справу з органами шлунково-кишкового тракту, їх мета — зупинити розвиток ожиріння, допомогти пацієнтові схуднути і позбутися від супутніх захворювань.

после операции по уменьшению желудка

Баріатричні хірурги працюють у трьох напрямках:

  1. Зменшують об’єм верхнього відділу шлунка, внаслідок чого пацієнт швидко відчуває насичення і не може поглинати великі порції. Приклади: встановлення внутрішньошлункового балона, бандажування.
  2. Знижують всмоктування їжі, наприклад, під час біліопанкреатичного шунтування.
  3. Проводять комбіновані операції для зменшення шлунка хірургічним шляхом і зменшення всмоктування. Наприклад: гастрошунтування.

Детально про види баріатричних операцій

уменьшение желудка хирургическим путем
уменьшение желудка хирургическим путем

Встановлення внутрішньошлункових балонів

За допомогою ендоскопа через рот хворого хірург встановлює здуту силіконову кульку, яка заповнюється безпечною для організму рідиною. Після цього пацієнт фізично не може їсти великі порції.

Спосіб застосовується при будь-якому типі ожиріння, в тому числі у випадку морбідного як підготовка до зменшення шлунка хірургічним шляхом.

Тривалість: до 30 хвилин.

Плюси:

Мінуси:

Рукавна резекція (sleeve-резекція)

Під час операції на шлунок для схуднення видаляється бічна розтягнута частина органу, в якій виробляється грелін, гормон голоду. Також формується трубка діаметром 1-1,5 см, об'ємом 60-80 мл. Застосовується в лікуванні морбідного ожиріння при ІМТ > 40 кг/м2, яке несе загрозу життю, і допомагає позбутися від його ускладнень.

Тривалість: 1–2,5 години.

Плюсы:

Мінуси:

Гастрошунтування

Даний вид операції на шлунок для схуднення представляє комбінований підхід — зменшення розміру органу і зменшення всмоктування їжі.

Баріатричний хірург формує шлунок об'ємом до 30 мл і з'єднує його з серединою тонкого кишечника. Інша частина органу більшого розміру, дванадцятипала та частина тонкої кишки після цього залишаються, але більше не беруть участь у травленні. Через це пацієнт менше їсть, і їжа менше всмоктується.

Тривалість: 2-4 години.

Плюси:

Мінуси:

Бандажування

Даний спосіб зменшення шлунка для схуднення відрізняється простотою виконання, за що його одразу полюбили баріатричні хірурги, але також призводить до багатьох ускладнень. Сьогодні бандажування найбільше практикують в Австралії, в інших країнах вважають за краще інші види баріатричних втручань.

У ході операції встановлюється кільце на шлунок, розділяючи його на дві частини. Коли людина їсть, верхня частина органу об'ємом приблизно 50 мл швидко заповнюється; з'являється відчуття насичення.

Тривалість: 30-40 хвилин.

Плюси:

Мінуси:

Зменшення шлунка хірургічним шляхом у Києві

Пройти повне обстеження, діагностувати ожиріння і проконсультуватися в досвідченого баріатричного хірурга можна в нашому Центрі метаболічної хірургії. Оперує хворих Андріан Рейті, головний хірург клініки баріатричної хірургії.

результат уменьшения желудка

Дізнатися більше