Які харчові звички призводять до ожиріння?

Ви один із тих, хто весь час намагається схуднути, або, втрачаючи вагу, незабаром знову набирає кілограми? Ймовірно, у вашому житті існують шкідливі звички, які перешкоджають схудненню, або навіть є причиною виникнення ожиріння.

Наприклад, через те що ви відволікаєтеся під час їжі, ви їсте більше, а отже споживаєте більше калорій. А ви знали, що розмір тарілки впливає на те, скільки ви з’їсте? Продовжуйте читати — дізнаєтеся про деякі звички, які варто змінити, щоб досягти своєї мети.

одна из главных причин ожирения — переедание

Харчові звички, які заважають схуднути

  1. Ви не знаєте, скільки калорій вживаєте щодня. Існує багато чинників, які стають причиною ожиріння, але головний — це споживання більше ккал, ніж ви витрачаєте протягом дня. Для людини, в житті якої є помірні фізичні навантаження, норма — приблизно 2000 ккал у день. Спробуйте перевіряти харчову цінність продуктів — це зручно робити в мобільному додатку для підрахунку калорій.
  2. Використовуєте гігантські тарілки. Коли справа доходить до посуду, розмір має велике значення. Якщо тарілка виглядає великою, скоріше за все, ви не відчуєте насичення. Намагайтеся використовувати маленький посуд, у який вміщується невелика порція.
  3. Ходіть до супермаркету без списку. Складаючи список заздалегідь, ви пам'ятаєте про схуднення і обіцяєте собі купити тільки корисні продукти. Маючи список на руках у супермаркеті, спокуситися складніше. Дотримуйтеся його, щоб уникнути спонтанних і необдуманих покупок.
  4. У вас немає плану харчування. Дотримуйтесь плану здорового харчування: три великих прийому їжі з двома перекусами, шість невеликих прийомів їжі або інший план, який найкраще підходить вашому способу життя. Постарайтеся приготувати їжу заздалегідь і обов'язково дотримуйтесь запланованого раціону. Одна з причин виникнення ожиріння — неправильний графік харчування, занадто великі або маленькі порції і перекушування на ходу.
  5. Часто їсте не вдома. У кафе і ресторанах (особливо у фаст-фуд), зазвичай споживають більше калорій. Якщо є можливість, краще якомога частіше готувати вдома. Приготуйте їжу напередодні, щоб було легше дотримуватися режиму харчування в навчальні або робочі дні.
  6. Вас щось відполікає під час їжі. Соціальні мережі, медіа та інші розваги можуть стати причиною ожиріння. Відволікаючись, легко з'їсти більше. Важливо приділяти належну увагу тому, що ви їсте. Переконайтеся, що ваша мета — отримувати задоволення від їжі: вимкніть мобільний телефон, зосередьтеся на тому, що ви їсте, ретельно жуйте шматочки і насолоджуйтеся трапезою!
  7. Споживаєте рідкі калорії. Віддавайте перевагу питній воді. Забудьте про соки, солодкі напої і газовану воду. Постарайтеся виключити зі свого раціону каву з вершками, карамеллю або збитими вершками, чай із великим вмістом цукру. Рідкі ккал, споживання яких ми не контролюємо, можуть стати причиною ожиріння.
  8. Їсте на ніч. Занадто пізній прийом їжі може вплинути на травлення. Намагайтеся вечеряти не менше ніж за 2 години до сну. Якщо не можете заснути, не намагайтеся виправити це їжею, краще почитайте книгу або послухайте музику для релаксу.
  9. Емоційне переїдання. Через нудьгу або стрес ми частіше підходимо до холодильника. Їжте тільки тоді, коли відчуваєте голод. Намагайтеся випивати склянку води кожного разу, коли хочете перекусити на емоціях чи через нудьгу.
  10. Споживання занадто великої кількості цукру. Якщо у вас є тяга до солодкого, чому б не вибрати фрукти?

Інші шкідливі звички:

Ми завжди дбаємо про себе, але іноді машинально робимо те, про що не замислюємося. Незначні, на перший погляд, щоденні звички можуть стати причиною виникнення ожиріння. Спробуйте змінити їх для досягнення головної мети — здорового тіла.

Дізнатися більше