Сучасна «зброя» для боротьби з ожирінням у Центрі метаболічної хірургії з Андріаном Рейті

Ожиріння — це хронічне рецидивуюче захворювання, з яким стикається дедалі більше людей. Малорухливий спосіб життя, порушення роботи органів травлення, шкідливі звички, незбалансоване харчування, стреси, гормональні проблеми — ці та інші фактори призводять до того, що зайві калорії не виводяться з організму, а трансформуються в жирові відкладення. Маса та об’єм тіла збільшуються, а якість життя — знижується. 

Надмірна вага завдає дискомфорту та впливає на самопочуття. Організму важко «нести додатковий вантаж», через це починають страждати серцево-судинна, дихальна системи, опорно-руховий апарат. Коли всі намагання позбутися зайвих кілограмів самостійно безрезультатні, на допомогу приходить баріатрична хірургія в Києві для лікування ожиріння.

Кандидат медичних наук Андріан Рейті підходить до вирішення проблеми надмірної ваги комплексно. Він залучає до Центру метаболічної хірургії кваліфікованих хірургів, фахівців із дієтології, психотерапії, адже лікування не завершується одразу після хірургічного втручання. Шлях до здорового естетичного тіла потребує стійкості та дисципліни. Тому кожен пацієнт має бути морально налаштованим і готовим досягти бажаного результату, перебувати в гарній, а головне — здоровій фізичній формі. 

З чого починається процес позбавлення зайвих кілограмів

Хірургічна корекція ожиріння — не перший і не кінцевий етап правильного та результативного схуднення. Спершу необхідно докласти зусиль і спробувати позбутися надмірної ваги та утримувати її під контролем за допомогою терапевтичних методів лікування. Для цього складається індивідуальна дієта та план ефективних фізичних навантажень. 

Якщо ж стан здоров’я не дає можливості активно займатися спортом, а збалансованого, правильного харчування недостатньо для того, щоб зменшувати масу та об’єм тіла, варто звернути увагу на інноваційні методи лікування. Їх успішно застосовує у практиці хірург із 21-річним медичним стажем роботи Андріан Рейті. Завдяки операції з видалення зайвої ваги пацієнти отримують можливість «скинути» надлишкові кілограми за відносно короткий термін і повернутися до повноцінного життя.

Перший крок — запис на консультацію до лікаря Центру метаболічної хірургії. Для максимальної зручності та заощадження часу, особливо якщо потенційний пацієнт живе в іншому місті чи країні, передбачено можливість провести консультацію в режимі онлайн. Фахівець збирає анамнез захворювання, визначає, яке лікування підходить конкретно для цього випадку й чи немає протипоказань. Під час розмови пацієнт отримує детальну інформацію про процес боротьби із захворюванням і дізнається, скільки коштує операція для схуднення та яких результатів очікувати після її проведення.

Метаболічні лапароскопічні процедури передбачені для людей з індексом маси тіла 40 кг/м2 і вище. Якщо ж цей показник становить навіть 35 кг/м2, а надлишкова вага супроводжується серйозними проблемами зі здоров’ям (наприклад, гіпертонією, цукровим діабетом, артрозом, безпліддям, значними порушеннями менструального циклу), — це також вагома причина вдатися до хірургічного лікування ожиріння.

Які типи операції існують

Медицина у ХХІ столітті розвивається стрімкими темпами. У Центрі метаболічної хірургії Андріана Рейті для боротьби з надлишковими кілограмами використовують новітні малоінвазивні методи та надсучасне діагностичне й хірургічне обладнання. Вони дають змогу виконувати складні операції без значних ускладнень для організму та з коротким терміном реабілітації.

Лапароскопічні методи лікування ожиріння — це можливість зменшити об’єм шлунка чи кишківника й нормалізувати метаболічні процеси. Таким чином, людина споживає і насичується меншою кількістю їжі. Калорії швидко засвоюються і не перетворюються на жирові відкладення в організмі. Якщо дотримуватися дієти, у процесі одужання вдається «скинути» до 70–80% надмірної ваги і стабільно утримувати ці показники.

Залежно від стану здоров’я, індексу маси тіла, наявності супутніх захворювань, очікувань пацієнта, кваліфіковані фахівці Центру метаболічної хірургії Андріана Рейті пропонують кілька видів операцій у разі ожиріння:

Шлунковий бандаж. На верхній відділ шлунка накладається спеціальний регульований прилад у вигляді кільця. Він розділяє шлунок на два відділи: «маленький» (об’ємом до 50 мл) і «великий». Між ними є невеликий просвіт (його діаметр можна корегувати). Під час прийому їжі швидко з’являється відчуття ситості. Пацієнт не переїдає, а споживає оптимальну кількість калорій. У результаті маса тіла починає знижуватися, адже організм активно спалює зайвий жир. Після досягнення бажаного результату бандаж необхідно зняти (також за допомогою ендоскопії).

Внутрішньошлункові балони. Цю маніпуляцію можна вважати підготовкою до основної операції, наприклад до резекції шлунка у разі ожиріння. У порожнині шлунка за допомогою ендоскопа встановлюють силіконову місткість у формі кулі. Згодом її наповнюють спеціальним розчином. Як наслідок, для отримання відчуття ситості не обов’язково багато їсти. Організм звикає до невеликих порцій, а відчуття голоду не відчувається. Це дає змогу отримати перемогу над ожирінням І ступеня і поліпшити харчову поведінку. Силіконову кулю встановлюють на 6 місяців. За цей термін у пацієнта є шанс позбутися 6–12 кг.

Рукавна гастропластика (sleeve-резекція). Операція полягає у видаленні розтягнутої бічної частини шлунка, у якій виробляється грелін — гормон голоду. Замість шлунка хірург формує трубку об’ємом до 80 мл і діаметром 1–1,5 см. Під час процедури кишківник не зачіпають: процес просування їжі залишається без змін. Після хірургічного втручання посилюється вироблення інсуліну. Він відповідає за перетворення глюкози на енергію, а не на жир. Якщо дотримуватися дієти, за перший рік можна попрощатися з 50–60% зайвих кілограмів.

Гастрошунтування. Хірург «змінює» траєкторію проходження їжі під час травлення. Під час операції утворюють «малий» шлунок об’ємом до 50 мл. За допомогою спеціального анастомозу його з’єднують одразу з тонким кишківником. Для відчуття ситості достатньо маленьких порцій їжі. Одночасно зменшується і всмоктування поживних речовин: жирів, вуглеводів.

Мінігастрошунтування. Це один із видів баріатричних операцій у разі ожиріння, який отримав популярність. Хірург відокремлює частину шлунка таким чином, щоб їжа під час травлення потрапляла з «тонкого» шлунка до тонкого кишківника. На відміну від стандартного гастрошунтування, ця операція виконується швидше й вирізняється швидким відновленням після лапароскопічного втручання.

Біліопанкреатичне шунтування. Це процес зшивання шлунка й реконструкції тонкого кишківника. Щоб запобігти появі ускладнень (застою жовчі, утворенню каменів) після процедури, хірург розглядає і варіант видалення жовчного міхура. Це хірургічне втручання покликане зменшити кількість споживаних калорій і скоротити всмоктування жирів. БПШ передбачає високі шанси нормалізувати індекс маси тіла й назавжди втратити до 80% надлишкової ваги. Від пацієнта вимагається збалансовано харчуватися, вести активний спосіб життя, стежити за режимом сну.

Якщо хочете дізнатися більше про результативність метаболічної хірургії, процес реабілітації на конкретних прикладах, зверніть увагу на відгуки про резекцію шлунка для схуднення.

Операцію призначили. Що далі?

Розпочинається етап підготовки до процедури. Здача аналізів, УЗД черевної порожнини, ФГДС органів травлення, ЕКГ і ЕХО серця — детальне обстеження у разі ожиріння та діагностику можна пройти безпосередньо в Центрі метаболічної хірургії Андріана Рейті. Тут розміщене і стаціонарне відділення із сучасними палатами, щоб післяопераційний період був максимально комфортним, під наглядом висококваліфікованих фахівців. Зазвичай термін перебування пацієнтів у Центрі — 1–3 дні.

Після виписування лікарі цілодобово залишаються на зв’язку з пацієнтами, щоб простежити за всіма процесами після процедур. Центр метаболічної хірургії забезпечує повноцінний інформаційний супровід протягом наступних 2 років після проведення баріатричної операції. Це неабияк стимулює пацієнтів виконувати рекомендації лікарів і завжди залишатися в естетичній та здоровій формі!

Дізнатися більше