Лікування ожиріння в Центрі метаболічної хірургії – бачення Андріана Рейті

Зайва вага — проблема сотень тисяч українців. Людині з ожирінням доводиться пристосовуватися до всього: від таких звичних справ, як робота чи керування авто, до стосунків та позиціювання свого «я» у суспільстві. Проте мова йде не тільки про психологічний аспект: зайва вага впливає на здоров’я і підвищує ризик розвитку небезпечних захворювань. Вихід є — це лікування ожиріння у Центрі метаболічної хірургії.

Коли варто звернутися до хірурга

Очевидно, що операція з видалення зайвої ваги та інші хірургічні методи боротьби з проблемою — це крайній захід. Як своєчасно виявити ожиріння? Це актуальне питання, адже зайва вага накопичується поступово, і дуже часто — непомітно для людини. Буває, що невеликий надлишок ваги вона сприймає спокійно. Однак таке ставлення тільки сприяє подальшому накопиченню зайвих кілограмів. Ситуацію ускладнює те, що частина жирових відкладень невидима, бо осідає на внутрішніх органах.

Проблема потребує вирішення в разі появи таких симптомів:

У разі прогресованого ожиріння зростають показники цукру та холестерину, з’являється біль у ногах, проблеми з артеріальним тиском і роботою серця, порушуються процеси сечовипускання та дефекації.

Ожиріння в жінок і чоловіків — це захворювання. Воно викликане зайвою кількістю жирових відкладень, накопичених у тканинах, внутрішніх органах та підшкірній клітковині. Лікар може поставити такий діагноз, якщо маса тіла пацієнта на 20% перевищує встановлені середні величини.

Ступені ожиріння в чоловіків і жінок розраховують однаково. Відрізняються тільки особливості накопичення жирових відкладень:

Що таке баріатрична хірургія

Понад 90% пацієнтів страждають на екзогенно-конституціональне ожиріння. Воно викликане надмірним споживанням калорій та недостатніми їх витратами. Симптоматичне ожиріння, спричинене переважно ендокринними захворюваннями, — проблема значно меншої кількості людей. Тому баріатрична хірургія переважно лікує ожиріння, спровоковане переїданням.

Дієта, спорт, БАДи, самомотивація? Приблизно 10% пацієнтів вдається знизити вагу такими методами та зберегти результат. Найбільше шансів — у людей з індексом маси тіла (ІМТ) у межах 25–35. За таких умов є можливість боротися з відчуттям голоду й повноцінно займатися фізичними вправами.

Проте, коли діагностоване ожиріння, лікування дієтами та фізичними навантаженнями не діє. Навіть якщо пацієнту вдається знизити вагу, втримати цей показник украй важко. Саме тому у світі розвинулася баріатрична хірургія: за допомогою її методів ефективно долають ожиріння і людина може стримувати індекс маси тіла в безпечних межах.

Хірургія ожиріння — це не пластичні операції. Люди часто плутають її з ліпосакцією чи абдомінопластикою. Згадані хірургічні втручання актуальні лише на фінальному етапі: коли треба коректувати фігуру після позбавлення від зайвих кілограмів.

Тож баріатрична хірургія — це особлива категорія операцій на шлунково-кишковому тракті. Вони спрямовані на зменшення кількості калорій, які вживає людина чи всотує її кишківник.

Зниження ваги після баріатричної операції в Центрі хірургії ожиріння в Києві — стабільне. Звичайно, на процес впливають психологічне налаштування пацієнтів та їхня дисциплінованість, адже після операції потрібно приймати призначені лікарські препарати, дотримуватися дієти та займатися фізичними вправами.

Типи баріатричних операцій

Чи варто робити операцію? Якщо порівняти витрати на баріатричну хірургію та на постійне консервативне лікування наслідків ожиріння, стане очевидним, що хірургічне втручання набагато вигідніше.

Виділяють два типи баріатричних операцій:

Серед показників для проведення баріатричних операцій — індекс маси тіла понад 35 кг/м², наявність в анамнезі захворювань, які сприяють ожирінню (цукровий діабет 2-го типу, артеріальна гіпертензія тощо).

Лікування ожиріння в Центрі метаболічної хірургії Андріана Рейті — це сучасні методики баріатричної хірургії. Серед них:

Варто звернути увагу: вид операції вибирає хірург, орієнтуючись на індекс маси тіла, супутні проблеми зі здоров’ям і побажання пацієнта. Баріатрична хірургія доступна людям віком від 18 до 60 років. У деяких випадках можливо провести операцію для старших пацієнтів (здебільшого, якщо відсутні протипоказання).

Підготовка до операції

Повний комплекс необхідних передопераційних обстежень призначає лікар. Загалом перед операційним втручанням пацієнту необхідно отримати результати:

Додатково можуть знадобитися обстеження в терапевта, ендокринолога, гінеколога (для жінок). Список може бути ширшим — це потрібно, щоб виявити всі захворювання, які супроводжують ожиріння. Таким чином можна уникнути ускладнень під час операції, а також у період відновлення.

Особливості операції

Для прикладу можна розглянути, як проходить операція зі зменшення шлунка. Це баріатричне втручання досить просте для досвідченого хірурга. Анатомічні зміни при цьому мінімальні. Лікар лише видаляє розтягнуту частину шлунка, у якій виробляється гормон голоду грелін, а далі формує трубку об’ємом до 80 мл і діаметром до 1,5 см.

Це дає можливість зберегти оптимальні умови роботи для шлунково-кишкового тракту. Їжа проходить природним шляхом, кишківник працює так само, як і до операції. У пацієнта підвищується концентрація жовчних кислот, які призводять до посилення вироблення інсуліну. Він перетворює глюкозу на енергію, а не на жир. Окрім цього, підвищується вироблення глюкагоноподібного пептиду, що викликає відчуття ситості. Простіше кажучи, після операції пацієнт з ожирінням може менше їсти і швидко наїдатися.

Операції в Центрі хірургії ожиріння в Києві проводить досвідчений баріатричний хірург, кандидат медичних наук Андріан Рейті. Центр оснащений сучасним і унікальним для нашої країни лапароскопічним обладнанням. Тому хірургічні втручання лікар здійснює за малотравматичною методикою. Так, резекцію шлунка під загальним наркозом команда лікарів виконує за 1–1,5 години.

Власний стаціонар Центру хірургії ожиріння комфортний для пацієнтів. Термін перебування в ньому залежить від вибраного методу хірургічного втручання. У перший же день після резекції пацієнтам дозволено пити і вживати рідку їжу. У більшості випадків їх виписують на другий день після операції. Далі на пацієнтів чекає період відновлення, під час якого персонал Центру допомагає досягти і зберегти бажані результати.

У команди Центру є досвід успішного проведення операцій навіть у складних ситуаціях — коли пацієнтам відмовляли лікарі інших клінік. Баріатрична хірургія в клініці в Києві дає можливість усім охочим стати на шлях зниження ваги тіла. Це — шанс вирішити багато психологічних і медичних проблем.

Дізнатися більше