Цукровий діабет і ожиріння. Відгук про баріатричну операцію

Неінфекційна епідемія ХХІ століття – саме так Всесвітня організація охорони здоров’я називає ожиріння. За її прогнозами, кількість хворих на ожиріння до 2035 року збільшиться у два рази. Зазвичай, люди страждають на ожиріння через надмірне споживання їжі, відсутність фізичної активності та генетичні фактори, але головною причиною хвороби є дисбаланс між кількістю калорій, що людина споживає, та кількістю калорій, які вона витрачає.

Ожиріння – це не просто косметичний дефект, воно може провокувати винекнекненню ряду тяжких хвороб, наприклад цукрового діабету 2 типу.

Цукровий діабет типу 2 є хронічним захворюванням, яке виникає, коли організм стає нечутливим до інсуліну (гормону, що виробляється підшлунковою залозою, який допомагає тілу використовувати глюкозу для енергії) або не виробляє достатньо інсуліну, що призводить до збільшення рівня глюкози в крові (гіперглікемії).

У світі налічується понад 460 млн людей, які страждають на цукровий діабет, з них близько 3 млн – проживають в Україні, повідомляється в останньому звіті Всесвітньої організація охорони здоров'я.

Часто діабет 2-го типу буває практично безсимптомним, тому люди з цим захворюванням можуть жити десятиліттями, не знаючи про свій діагноз.

Ймовірні симптоми діабету 2-го типу:

Діабет 2-го типу і ожиріння потрібно лікувати з допомогою кваліфікованих спеціалістів, саме тому героїня нашого сюжету Катерина звернулася за допомогою в “Центр метаболічної хірургії” та поділилася своєю історією:

“Все почалося з того, що в 2018 році я залишилась без 1 нирки. Велика кількість гормональних препаратів призвели до того, що почався діабет. Діабет – це дуже багато випитої води, постійне відчуття голоду і звичайно зайва вага. За півтора року я набрала приблизно 50 кілограмів. Як з ними боротися, я не розуміла. Спочатку потрібно було позбавитись хоча б якоїсь кількості зайвих кілограмів аби позбутися діабету”, – розповіла жінка.

Дійсно зниження маси тіла допомагає підвищити чутливість клітин до інсуліну без медикаментозного лікування. Тому питання схуднення стоїть досить актуально для людей хворих на цукровий діабет 2 типу. Вчені довели, що ефективним рішенням боротьби з діабетом ІІ типу є баріатрія. Так, дослідник Колумбійського університету та професор з Університету Дюка, Кристофер Ньюгард довели, що після хірургічного лікування ожиріння у крові пацієнта нормалізується рівень цукру та зменшується рівень амінокислот (прим. амінокислоти можуть перешкоджати організму використовувати інсулін для контролю цукру у крові). Зокрема, дослідники зробили розгорнутий хімічний аналіз крові людей, що зробили баріатричну операцію і тих, хто лікувався з допомогою спорту та дієт, і помітили значку різницю хімічних показників після схуднення у пацієнтів цих груп.

Наша пацієнтка Катерина теж вирішила використати баріатрію для лікування ожиріння та діабету 2-го типу. Всього за чотири місяці після хірургії ожиріння жінка схудла на 30 кг.

“Баріатрична операція дуже мені допомогла. Я хочу з кожним поділитися інформацією про баріатрію, і донести, що це нормально. Це добре і класно, коли ти здоровий…Є така людина – майстер своєї справи, Андріан Остапович Рейті. Якщо ви дивитесь це відео, це означає, що вже варто взяти телефон і зателефонувати. Почати змінювати свою долю просто зараз. Позавчора було чотири місяці, як я зробила операцію і вже схудла на 30 кілограмів. Тож, боятися нічого”, – сказала Катерина.

Повний відеовідгук про лікування ожиріння в “Центрі метаболічної хірургії” дивіться на YouTube-каналі “Andrian Reiti”.

Якщо ви страждаєте на ожиріння чи діабет 2-го типу і бажаєте позбутися зайвих кілограмів – заповнюйте форму або записуйтеся на індивідуальну консультацію до баріатричного хірурга Андріана Рейті по номеру +380953365474

записатись на консультацію