Як змінюється якість життя після баріатрії? Відгук про схуднення після рукавної резекції шлунку

Баріатрія – це одна з найпоширеніших процедур для зниження ваги, яка включає в себе хірургічне втручання на шлунково-кишковому тракті з метою обмеження кількості їжі, яку можна споживати. Це лікування часто рекомендується людям, які мають надлишкову вагу (індекс маси тіла перевищує 30% – розрахувати свій ІМТ можна тут) і не можуть схуднути з допомогою дієт та спорту.

Проте, баріатрія не лише лікує ожиріння, але й може суттєво покращити якість життя людей. Так наша пацієнтка Ірина говорить: “Я не шкодую взагалі ні хвилиночки, що зробила баріатричну операцію. Я би повторила її ще раз і, мабуть, ще раз, тому що це значно покращило мій рівень життя. Знаєте, є такий вираз, як якість життя”.

В чому ж саме проявляється покращення якості життя після баріатрії розбиремося детальніше на прикладі нашої пацієнти:

Зменшення ваги.

Одним з головних ефектів баріатрії є зниження ваги, що позитивно позначається на самопочутті пацієнта.

“Я прийшла з вагою 118 кілограмів, хоча найбільша моя вага була 121 кілограм. Сьогодні рівно рік з дня баріатричної операції, мені сьогодні виповнилось 47 років. Я важу 91 кілограм, а відчуваю себе десь на 70. Я дуже схудла в об’ємах. І дуже класно почуваюсь” – розповіла Ірина.

Покращення психологічного стану.

Ожиріння часто викликає психологічні проблеми, такі як депресія та тривога. Після баріатричних операцій у пацієнтів не просто зникають зайві кілограми, а й суттєво покращується загальне самопочуття і самооцінка.

“Коли я мала надлишкову вагу для мене дуже болючим питанням було – це питання одягу… Завжди проходила повз таких магазинів, класних, бо я вважала, що “чохли на танки не шиють”. Після того, як я втратила вагу, я, мабуть, з шістдесятого розміру, шістдесят другого, зараз повернулась до сорок восьмого. Це просто така ейфорія, це такий піднесений настрій. І я дуже задоволена цією зміною”. – поділилась з нами Ірина.

Зниження ризику розвитку захворювань.

Ожиріння збільшує ризик розвитку серцево-судинних захворювань, а саме гіпертонії, атеросклерозу тощо. У людини із надмірною вагою ризик серцево-судинної смертності підвищується у 4 рази. Відповідно баріатрія, яка допомагає позбутися зайвої ваги, знижує цей ризик, чим і покращує якість життя.

“Хто ще досі сумнівається чи робити баріатричну операцію, будь ласка, не сумнівайтеся. Воно того варте. Якість вашого життя настільки покращиться. У всіх відношеннях” – рекомендує Ірина.

Нашій пацієнтці керівник “Центру метаболічної хірургії” Андріан Остапович підібрав баріатричну операцію, яка називається рукавна резекція шлунку.

“Рукавна резекція шлунку – це є доволі безпечна операція. Так як і всі хірургічні втручання вона має свої ризики та небезпеки. Їх відсоток малий. По різним даним від 0,5 % до 2 %, але результат є вельми і вельми гарний. Зазвичай через 5 років пацієнт втрачає від 50 % до 60 % зайвої ваги.” – прокоментував баріатричний хірург Андріан Рейті.

Детальніше про рукавну резекцію шлунку можна прочитати тут.

Повний відеовідгук про лікування ожиріння в “Центрі метаболічної хірургії” дивіться на YouTube-каналі “Andrian Reiti”:

Якщо ви страждаєте на ожиріння і бажаєте позбутися зайвих кілограмів – заповнюйте форму або записуйтеся на індивідуальну консультацію до баріатричного хірурга Андріана Рейті по номеру +380953365474

записатись на консультацію