Стрес та ожиріння. Як вирішити проблеми за допомогою баріатрії?

Ожиріння є дуже поширеною проблемою у сучасному світі. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, понад 2 мільярди людей по всьому світу мають надмірну вагу, а більше половини з них хворі на ожиріння. Це може мати серйозні наслідки для здоров'я, включаючи серцево-судинні захворювання, діабет, рак та інші хвороби.

Однією з причин, яка впливає на розвиток ожиріння може бути стрес. Стрес – реакція організму на будь-які фізичні чи психічні навантаження, що викликають реакцію з боку нервової системи та гуморальних чинників. Дослідження показали, що стрес може впливати на різні аспекти нашого життя, включаючи нашу харчову поведінку, рівень активності та рівень гормонів.

Одним з механізмів, які пояснюють зв'язок між стресом та ожирінням, є вплив стресу на нашу харчову поведінку. Багато людей під дією стресу відчувають посилений потяг до їжі, а організм у свою чергу ефективно накопичує кілокалорії, які надійшли разом з продуктами харчування. Так, дослідження науковців з Університету штату Огайо показали, що організм жінки, яка напередодні була під впливом стресу, за 6 годин спалює на 104 кілокалорії менше. Це може призвести до накопичення 5-ти зайвих кілограмів за рік.

Крім цього дослідження, які провели науковці в Каліфорнійському університеті показали, що під дією стресу людина більше споживає випічку, солодке чи інші калорійні страви. Організм сприймає ці страви як задоволення, через викид ендорфінів, який відбувається в результаті швидкого всмоктування глюкози, що міститься в цих продуктах. Таке зловживання швидкими вуглеводами призводить до швидкого набору ваги.

Стрес також може впливати на рівень активності. Деякі люди, коли відчувають стрес, стають менш активними та мало рухаються, що призводить до зменшення кількості спалених калорій та збільшення накопичення жиру в організмі.

Однак найважливішим механізмом, який пояснює зв'язок між стресом та ожирінням, є його вплив на рівень гормонів. У стресових ситуаціях в організмі виробляються такі гормони, як кортизол та адреналін. Під час стресу гормон кортизол активує організм, щоб підвищити рівень глюкози. Однак інсулін контролює цей процес і знижує рівень цукру в крові, щоб зберегти його як запас. При тривалому стресі дуже важливо, який гормон переважає. Якщо надниркові залози працюють добре, і підшлункова залоза виробляє мало інсуліну, то може відбутися сильне схуднення. У випадку, якщо виробляється мало кортизолу, а інсуліну багато – вага активно набирається.

Керівник “Центру метаболічної хірургії” баріатричний хірург Андріан Остапович Рейті наголошує: “Хронічний стрес призводить до виснаження нервової системи та до руйнування механізмів насичення та голоду. І пацієнт починає набирати вагу ”, – говорить лікар.

У спеціалістів “Центру метаболічної хірургії” є великий досвід лікування пацієнтів з ожирінням та метаболічними порушеннями, в тому числі викликані стресом. Відгуки про баріатричні операції ви можете побачити на на YouTube-каналі “Andrian Reiti”:

Якщо ви страждаєте на ожиріння і бажаєте позбутися зайвих кілограмів – заповнюйте форму або записуйтеся на індивідуальну консультацію до баріатричного хірурга Андріана Рейті по номеру +380953365474

записатись на консультацію