Шлунковий бандаж — це спеціальний регульований прилад, який у ході лапароскопічної операції накладають нижче стравоходу на верхній відділ шлунка, надаючи органу форми пісочного годинника. Бандаж розмежовує його на дві порожнини: “малий” шлунок об’ємом до 50 мл і “великий”. Між ними залишається вузький просвіт, через який їжа поступово надходить з “малого” до “великого” шлунка і там перетравлюється.
Вся система являє собою кільце з біологічно нейтрального латексу, всередині якого знаходиться порожнина. Подача/відкачування рідини в порожнину веде до зміни діаметру манжети. До неї кріпиться тонка м’яка трубочка, яка виводиться до підшкірного жирового шару на животі в ділянці пупка. На кінці трубки є спеціальне розширення — порт.
Принцип роботи наступний: через прокол на шкірі до порту вводять рідину (зазвичай це фізрозчин). Трубкою вона потрапляє до манжети і роздуває її. Чим більше рідини вводиться до манжети, тим вужчим стає просвіт між “малим” і “великим” шлунком. Калібровку ширини просвіту роблять після операції, а потім за необхідності — приблизно один раз кожні 3–6 місяців.
Верхній відділ шлунка багатий на рецептори, які відповідають за відчуття насичення. Вони надсилають до мозку сигнали щодо ситості при надходженні до “малого” шлунка невеликого об’єму їжі. Таким чином, бандажування шлунка вирішує ряд проблем пацієнта:
Видаляти бандаж рекомендовано через рік після досягнення бажаного результату.
Бандажування шлунка: плюси і мінуси методу
Основні переваги даної баріатричної операції:
Недоліками методу, окрім необхідності перебування під наглядом спеціаліста і корекції системи, є 15%-ва ймовірність віддалених ускладнень:
кандидат медичних наук,
головний хірург Центру метаболічної хірургії
Медична статистика в Україні щодо такого серйозного хронічного захворювання, як ожиріння, невтішна: 58 % наших співвітчизників живуть з надмірною вагою, у 25 % з них діагностується той чи інший ступінь ожиріння. Якщо дієта, фізкультура і медикаментозне лікування не приносять бажаного результату, проблему можна вирішити за допомогою баріатричної хірургії — малоінвазивних операцій на шлунку, в результаті яких пацієнти з ІМТ (індекс маси тіла) вище за 30–35 кг/м2 протягом перших двох років поетапно позбавляються 30–50% зайвої ваги, а за наступні 3–4 роки досягають його нормалізації (оптимальний діапазон ІМТ: 18,5–24,9 кг/м2)
Лапароскопічне бандажування шлунка вважається найбільш щадним і безпечним методом хірургічного лікування ожиріння. Проте він має протипоказання:
Будь-яка операція, у тому числі бандажування шлунка, вимагає підготовки:
Після операції дозволяється тільки рідка їжа, а після 2–3 тижнів — напіврідка. Тверду їжу можна вживати після 5 тижнів. Щоб знову не набрати зайву вагу після зняття бандажа, надзвичайно важливо вести активний спосіб життя та змінити харчові звички.
Ціна бандажування шлунка в Києві
Операції проводяться в Центрі метаболічної хірургії при Київській клінічній лікарні №7, тому їхня вартість на 60–70 % нижча, ніж у клініках США та Західної Європи. Результати не поступаються зарубіжним аналогам за якістю і безпечністю.
Познайомтесь з лікарем
кандидат медичних наук, головний хірург Центру метаболічної хірургії
Досвід
Робочі дні
Контактна інформація
Замовити
консультацію