Ожиріння в чоловіків. Чим небезпечне і як вилікувати?

Зайва вага лише жіноча проблема? Звісно ні. Згідно статистичних даних більше 30% населення Землі страждають від надмірної ваги, 16,8% з них становлять жінки, а решта, 14,9% – чоловіки. Вже до 2025 року прогнозують, що близько половини жінок та більше ніж 40% представників чоловічої статі будуть хворі на ожиріння. Для визначення ожиріння використовують величину, яка дозволяє оцінити ступінь відповідності маси людини та її зросту. Ця величина - це індекс маси тіла (ІМТ ). Якщо цей показник перевищує 30 кг/м2, це означає, що в людини 1 ступінь ожиріння (всього їх 4) Розрахувати свій ІМТ ви зможете тут.

Ожиріння може мати серйозні наслідки для здоров'я, такі як серцево-судинні захворювання, діабет, деякі види раку, проблеми з дихальною системою, а також артрит. У зв'язку з підвищеним навантаженням на опорно-рухову систему виникають наростаючі болі в суглобах, а інколи призводить і до зношення самого суглобу.

Саме з такою проблемою до “Центру метаболічної хірургії” звернувся Олександр з вагою майже 200 кілограмів та поділився своєю історією: “У мене почав руйнуватися тазостегновий суглоб. Я звернувся до лікаря і він мені пояснив, що доки я не схудну до 110 кілограмів, робити операцію по заміні суглобу буде безкорисно. Адже через велику вагу на цей протез буде велике навантаження і він просто зруйнується, що може призвести до більш серйозних наслідків”. – розповів чоловік.

Повний відео відгук про лікування ожиріння в “Центрі метаболічної хірургії” дивіться на YouTube-каналі «Andrian Reiti».

Нижче читайте про захворювання, на які можуть страждати чоловіки через ожиріння:

Еректильна дисфункція

Дослідження показали, що ожиріння є незалежним фактором ризику розвитку еректильної дисфункції у чоловіків. Через надлишкову вагу виникає закупорка судин, що спричиняє порушення циркуляції крові. Зменшення притоку крові до головки статевого члена призводить до дисфункції. За статистикою, більшість чоловіків з проблемами ерекції (79%) мають ІМТ вище 25 кг/м2. Крім того, ІМТ від 25 до 30 кг/м2 збільшує ризик еректильної дисфункції в 1,5 рази, а ІМТ понад 30 кг/м2 – в 3 рази.

Зниження статевого потягу та проблеми з репродуктивною функцією

Ожиріння може вплинути на сексуальну активність в цілому. Наукові спостереження свідчать про те, що надлишок жиру може негативно впливати на функціонування сім'яних залоз та розвиток сперматозоїдів, що може призвести до зниження репродуктивної здатності у чоловіків з ожирінням.

Рак простати

Рак простати є злоякісним новоутворенням, яке розвивається у передміхуровій залозі. Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, рак простати є однією з п'яти найпоширеніших причин чоловічої смертності у світі. Ожиріння серйозно збільшує шанси захворіти на рак простати, стверджують у Національній службі здоров'я Великої Британії.

Причини ожиріння можуть бути різними, включаючи недостатню фізичну активність, нездорову дієту, генетичні чинники та психологічні проблеми.

Наш пацієнт Олександр, який теж страждає на ожиріння, причиною такого набору зайвої ваги вважає неправильне харчування, яке пов’язане з його професійною діяльністю: “У мене робота пов’язана з подорожами. Працюю водієм на вантажному автомобілі. Не так багато переїдав, як часто їв невчасно. Буває вдень завантаження – розвантаження, не встигаєш поїсти. Їдеш ввечері вже, знову не має можливості поїсти. Тоді приїздиш у 2 години ночі, сів поїв і ліг спати”, – розповідає чоловік.

Повний відеовідгук про лікування ожиріння в “Центрі метаболічної хірургії” дивіться на YouTube-каналі “Andrian Reiti”:

Команда “Центру метаболічної хірургії” рекомендує не лише чоловікам, а й жінкам не відкладати лікування ожиріння на потім, адже це серйозна хвороба. І краще її вилікувати до того, як вона спровокує ряд ускладнень.

Ми на чолі з баріатричним хірургом Андріаном Рейті вже допомогли сотням людей позбутися тонн зайвої ваги та супутніх захворювань. Більше відгуків наших пацієнтів про лікування ожиріння шукайте на нашій сторінці в Instagram

Бажаєте отримати індивідуальну консультацію Андріана Рейті? Заповнюйте форму або телефонуйте за номером +380953365474

записатись на консультацію