Баріатрична операція в Україні: відповіді на запитання.

Якщо ви не перший рік боретесь з надлишковою масою тіла та спробували всі методи схуднення, але ні один метод не дав результату, є ще один варіант - баріатрична операція на шлунку.

Занурюючись в данні тему, багато людей блукають в кількості інформації на сайтах лікарень, яка не завжди є перевіреною. Разом з головним баріатричним хірурги нашого центру ми написали дану статтю для надання відповідей на найпоширеніші запитання щодо хірургічного лікування надлишкової ваги.

Які існують види баріотричних операцій для схуднення?

До баріатрії не відноситься ліпосакція та абдомінопластика вони направлені на виправлення естетичних проблем викликаних надлишковою вагою.

Яка вага є показником для лікування?

В дорослих ІМТ > 25кг/м2 сигналізує про надлишкову вагу, а ІМТ>30-39,9 кг/м2 вважається ожирінням та є показником для баріатрії. ІМТ 40 кг/м2 являється морбітним ожирінням та становить загрозу для життя людини.

Підвищує ризик таких захворювань як :цукровий діабет 2-го типу, атеросклероз, артеріальна гіпертензія, артрит, серцево-судинні хвороби.Також у людей з надлишковою вагою з’являються ускладнення з репродуктивною системою, печінкою та нирками.

Воспользуйтесь калькулятором на нашем сайте, чтобы узнать свой индекс массы тела. Скористайтесь калькуляторомна нашому сайті, щоб дізнатись свій індекс маси тіла.

В якому віці дозволена баріатрична операція на шлунку?

Схуднення таким чином рекомендується для людей віком від 18 до 65 років, але якщо хірургічне втручання є необхідним, то його проводять як і в ранньому, так і в пізньому віці.

Які можуть бути ускладнення?

Як і в інших видах хірургічного втручання може виникнути кровотеча, через надлишкову масу тіла пацієнта, хірургу не завжди вдається швидко усунути проблему. Ускладнення можуть виникнути в період відновлення. Наприклад, можливе розходження швів що потребує швидкого оперативного втручання. В перші дні після баріатривної операції пацієнт відчуває втому, втрату сил. Нудить та є дискомфорт.

Скільки часу потрібно провести в лікарні?

Під час баріатричної операції для схуднення використовується сучасний метод лапароскопії. На відміну від лапаротомії він не потребує великих розрізів. Хірург робить декілька проколів розміром 0,5-1,5 см, вводить інструмент в отвір та починає оперативне втручання контролюючи все на екрані.

Переваги закритого оперативного втручання:відсутність шрамів, швидке відновлення, зменшення больового синдрому. Через декілька годин після операції, пацієнт може самостійно піднятися з ліжка. Завдяки цьому скорочується час знаходження пацієнта на стаціонарному лікуванні до 2-3 діб. Але в деяких випадках перебування рекомендують продовжити до 10 діб.

Що та коли можна вживати після баріатрії?

Приблизно через годину після оперативного втручання в клініці баріатричної хірургії можна пити воду в невеликій кількості, Першу добу після операції потрібно стриматись від споживання їжі, але з другого дня дозволяється сипінгове харчування. Це поживні суміші які необхідно приймати невеликими порціями(до 10 мл за раз) 5-6 разів на день.

Коли дозволені фізичні навантаження?

Протягом місяця після лікування не рекомендується займатись інтенсивними фізичними навантаженнями особливо з залученням м’язів черевної порожнини.

Потрібні щоденні прогулянки на свіжому повітрі, їзда на велосипеді, зарядка та легкі фізичні навантаження, дихальна гімнастика. Перед початком інтенсивних навантажень слід проконсультуватись з хірургом. Для досягнення кращих результатів та уникнення помилок, даючи навантаження на скелет та суглоби, знайдіть кваліфікованого тренера.

Як довго триває реабілітація?

Відновлення після баріатрії в середньому триває 6 місяців. На цьому етапі слід дотримуватися всіх рекомендацій лікаря, формувати нові харчові звички, більше ворушитись.

Коли можна думати про дітей?

Для багатьох жінок з надлишковою вагою, баріатрична операція єдиний шанс на здорову вагітність та материнство. Через ожиріння порушується механізм регуляції менструації та репродуктивного здоров’я, через це зачаття дитини, виношування та народження стає складним або навіть не можливим.

Лікарі рекомендують зачекати мінімум 1.5 роки після баріатрії - це період стрімкого схуднення та формування нового харчового процесу. Вагітність стане навантаженням на організм в цей період.

До і під час вагітності важливо не допускати дефіциту вітамінів та мінералів оскільки після деяких видів оперативного втручання зменшується здатність шлунку всмоктувати поживні речовини.

Чи сумісна баріатрична операція з алкоголем?

Під час реабілітації(перші 6 місяців) алкогольні напої заборонені. Після остаточного відновлення організму немає заборони на вживання. Але пам’ятайте що вживання алкоголю-одна з причин повторного збільшення ваги. Алкоголь досить калорійний, після операції стан сп’яніння виникає швидше. Також погіршується всмоктування вітамінів, які потрібні після втручання. Кожен сам вирішує, чи дозволено вживати алкоголь. Але якщо метою є вірне харчування, активний спосіб життя та зменшення ваги, то відповідь однозначна - ні.

Вага може повернутись?

Після хірургічного лікування, надлишкова вага інколи повертається. Причини:

Де зробити баріатричну операцію в Україні?

В нашому Центрі метаболічної хірургії працює мультидисциплінарна команда на чолі з баріатричним хірургом Андріаном Рейті. В нас ви можете отримати консультацію, пройти обстеження та вилікувати ожиріння.

Гарантуємо підтримку Центра під час реабілітації так і після неї.

записатись на консультацію