Мінігастрошунтування

Мінігастрошунтування - це проста і ефективна операція по зниженню ваги.

Якщо у вас є надлишкова вага, особливо в поєднанні з діабетом II типу, ви спробували різні варіанти схуднути, але не бачите стійкого результату, операція мінігастрошунтування є одним з найпростіших і ефективних методів для досягнення цієї мети.

Що таке мінігастрошунтування

Операція по мінігастрошунтуванню (МГШ) проводиться під загальним наркозом лапароскопічним методом через кілька проколів, тому не вимагає установки додаткових дренажів або зондів як в шлунку, так і в черевній порожнині.

после шунтирования

Під час операції хірург відокремлює (але не видаляє) більшу частину шлунку. Ця частина разом з дванадцятипалою кишкою і частиною тонкої кишки виключаються з процесу травлення. Тому їжа відразу переходить з «тонкого» шлунку в тонкий кишечник.

У порівнянні з класичним гастрошунтуванням, операція мінігастрошунтування проходить швидше, легше переноситься пацієнтами, крім того, операція обхідного шлункового анастомозу знижує післяопераційні ризики. Сама операція триває всього 1-2 години, а вже через кілька годин після процедури пацієнт може встати з ліжка і самостійно пересуватися.

Коментар від Андріана Рейті

кандидат медичних наук,
головний хірург Центру метаболічної хірургії

Під час операції ми міняємо спосіб проходження їжі через шлунково-кишковий тракт. Мінігастрошунтування працює відразу в двох напрямах: перший - зменшення об'єму шлунку, другий - виключення з процесу абсорбції частини тонкої кишки. Це суттєва перевага мініобхідного шлункового анастомозу в порівнянні, наприклад, з рукавною резекцією, яка працює тільки в одному напрямку - на зменшення обсягу шлунка

Після операції мінігастрошунтування пацієнт споживає менші порції їжі через зменшення розмірів шлунка, при цьому відчуваючи почуття ситості. А виключення з процесу всмоктування частини тонкої кишки (зазвичай 150-200 см) обмежує всмоктування поживних речовин. В результаті кількість їжі зменшується, з'являється відчуття ситості, а відчуття голоду настає пізніше.

Показання до операції мінігастрошунтування

Основними показаннями до такої операції є:

Переваги мінігастрошунтування

Це третя за популярністю баріатрична операція, але вона дає кращі результати по зниженню ваги. В середньому пацієнти втрачають до 27-30% зайвої ваги за рік. Серед основних переваг цієї техніки:

При цьому, як і при будь-якій іншій баріатричній операції, необхідно враховувати кілька нюансів. У віддаленому післяопераційному періоді можливі болі в м'язах, а в деяких випадках може виникнути специфічне ускладнення у вигляді виразкової хвороби. Також, якщо ви зважилися на міні-гастрошунтування, майте на увазі, що цей метод передбачає довічне споживання вітамінів і постійний контроль їх рівня.

Мінігастрошунтування для лікування цукрового діабету II типу

Сьогодні в багатьох країнах світу баріатрична хірургія включена в національні рекомендації з лікування цукрового діабету. Згідно з останніми науковими дослідженнями, виняток проходження їжі по дванадцятипалій кишці сприяє нормалізації вуглеводного обміну і стимулює синтез інсуліну. А схуднення лише додатково активізує ці процеси.

У цьому контексті операція мінігастрошунтування дає відразу кілька переваг:

1. Ефект від обхідного шлункового анастомозу при лікуванні діабету помітний буквально в перший тиждень після операції, на відміну від обструктивного доступу (спрямованого на зменшення ділянки, наприклад рукавної резекції).

шунтирование желудка стоимость

2. Результат не залежить від кількості втрачених кілограмів. Наприклад, при рукавній резекції діабет відступить лише в тому випадку, якщо ви зкинете від 5 до 20 кілограмів зайвої ваги. Але при мінігастрошунтуванні кількість втрачених кілограмів не має значення: пацієнт може зкинути як один кілограм, так і 20 кілограмів, значне поліпшення буде спостерігатися в будь-якому випадку.

Загальні протипоказання до операції мінігастрошунтування

Серед специфічних протипоказань - операції на черевній порожнині, особливо в нижніх відділах (можливі спайки), а також поліпи і виразки в пілоричній області шлунка (поза шлунком) і в дванадцятипалій кишці.

Як проходить процес відновлення

Після операції потрібно дотримуватися особливих рекомендацій баріатричного дієтолога. Наш фахівець знаходиться в тісному контакті з кожним пацієнтом протягом усього періоду одужання, стежить за станом здоров'я, рівнем вітамінів і мікроелементів, при необхідності коригує схему прийому. Ви отримаєте чіткі рекомендації з харчування, фізичної активності, реабілітаційного періоду і поступово ввійдете в новий ритм життя без зайвих кілограмів і супутніх захворювань.

Лікування ожиріння і шлях до здорового життя завжди починається з консультації лікаря, повного діагностичного і лабораторного обстеження. Це ключ до безпечного схудненню і довгострокових результатів. Ви завжди можете отримати професійну консультацію, пройти обстеження і отримати якісну медичну допомогу в нашому Центрі метаболічної хірургії.

Зробіть перший крок до схуднення - запишіться на прийом до баріатричні хірурга!

Познайомтесь з лікарем

РЕЙТІ АНДРІАН ОСТАПОВИЧ

кандидат медичних наук, головний хірург Центру метаболічної хірургії

Досвід

Робочі дні

Контактна інформація

Замовити
консультацію