Для стабільного зниження ваги у разі тяжких форм ожиріння, які мають супутні захворювання, застосовується комбінований баріатричний метод.
Біліопанкреатичне шунтування (БПШ) забезпечує максимальну втрату ваги, зведений до мінімуму ризик повторного набору зайвих кілограмів. Процедура поєднує обмеження об’єму порцій і зменшення всмоктування поживних речовин. Здійснюється під загальним наркозом лапароскопічним чи відкритим методом.
У ході операції лікар проводить sleeve-резекцію шлунка і реконструює тонкий кишківник. Водночас більша частина шлунка і тонкої кишки не видаляються, а лише виключаються з процесу травлення.
БПШ, або операція Скопінаро, також передбачає одночасне видалення жовчного міхура з метою запобігання можливому ускладненню після процедури. Оскільки дванадцятипала кишка ізолюється, можуть виникнути проблеми з випорожненням жовчного міхура, що призводить до застою жовчі та формування каменів у ньому.
Рішення щодо вибору способу втручання приймається індивідуально для кожного пацієнта.
Результати БПШ
Через зміну об’єму шлунка суттєво зменшується кількість споживаної їжі. Водночас всмоктування жирів у тонкому кишківнику також скорочується.
Ефект операції
Протягом перших 16–18 місяців після БПШ пацієнт втрачає до 70–77% надлишкових кілограмів, наближаючи масу тіла до нормальних значень.
Гарантії ефективності
З моменту першого звернення до Центру метаболічної хірургії пацієнтів ведуть висококваліфіковані спеціалісти з багаторічним досвідом роботи. Баріатричний хірург, к. м. н. Андріан Рейті особисто консультує кожного пацієнта, підбирає оптимальні методи лікування та проводить операції. При цьому унікальне лапароскопічне обладнання дає можливість виконувати найскладніші втручання малотравматично.
Ви можете почитати відгуки пацієнтів, які вже пройшли процедуру в клініці та діляться досягнутими результатами.
кандидат медичних наук,
головний хірург Центру метаболічної хірургії
Після операції пацієнти потребують обов’язкового довічного включення до раціону вітамінів і мікроелементів. Це пов’язано з обмеженням їхнього всмоктування у тонкій кишці. Дозування вітамінів і мікроелементів підбирається в індивідуальному порядку після проведення лабораторних досліджень крові. Найчастіше необхідним є прийом вітамінів D3, кальцію, вітамінів В1 і В12, фолієвої кислоти, заліза.
Показання для операції
Біліопанкреатичне шунтування рекомендується у випадках, коли потрібно досягти швидкого і значного зниження ваги. Може призначатися пацієнтам з ІМТ 50 кг/м2 і вище, у яких надмірна вага супроводжується цукровим діабетом ІІ типу.
Протипоказання
Післяопераційний період
Після проведення БПШ необхідно залишатися під наглядом у стаціонарі дві доби. Ціна на біліопанкреатичне шунтування включає перебування в комфортній палаті з усіма зручностями. Щоб пацієнти швидше опритомнювали після анестезії, їм пропонують спеціальні кисневі маски. Після чого рекомендується пити воду невеликими порціями і обережно рухатись. Весь післяопераційний період наш медперсонал цілодобово спостерігає за станом пацієнтів і готовий проконсультувати за будь-якими питаннями.
Особливості харчування після операції
Шлункове і біліопанкреатичне шунтування передбачає виключення прийому твердої їжі в перші два тижні. З третього тижня допускається звичний режим харчування.
Переваги БПШ:
До чого слід бути готовим після операції:
Основа успішної втрати ваги і збереження результату на довгі роки — ваша готовність дотримуватися рекомендацій лікаря. Поверніть здоров’я і повноцінне життя, запишіться на консультацію до нашого Центру метаболічної хірургії.
Познайомтесь з лікарем
кандидат медичних наук, головний хірург Центру метаболічної хірургії
Досвід
Робочі дні
Контактна інформація
Замовити
консультацію