Страхи щодо баріатрії

Поширені страхи о баріатричних операціях*

*Будь ласка, зверніть увагу, що кожен випадок індивідуальний, і результати можуть відрізнятися.

Баріатрична операція, яка є операцією на шлунку, допомагає пацієнтам позбавитися від зайвої ваги за допомогою зменшення розмірів шлунка, і як наслідок зменшення кількості спожитої їжі. Відчувати страх на рахунок операції – це природно, але ви безсумнівно можете зменшити ваше занепокоєння. Все що вам слід зробити – це отримати інформацію про цю процедуру, проконсультувавшись з лікарем та довірившись йому. Вам не слід продумувати безліч речей: якщо ви в чомусь не впевнені, вам слід проконсультуватись у Вашого хірурга для того, щоб розуміти факти про операцію набагато краще. Найпоширеніші страхи зазвичай це: фізичні зміни (зазвичай повторний набір ваги), ускладнення після операції або після анестезії.

Зовнішні зміни

Хоча баріатрична операція – це не косметична процедура,але ви дійсно побачите зовнішні зміни і у вас буде шанс позбутися від хвороб, пов’язаних з ожирінням. Ніхто не може втратити вагу одномоментно, але після декількох місяців зміни стануть помітними. Це нормально, якщо після операції ваша вага буде зменшуватися на пару кілограмів в місяць. Дослідження показали, що протягом перших двох років після операції пацієнт втрачає 30% – 50% зайвої ваги після операції бандажування шлунка, 40% – 50% після операції рукавної резекції шлунка, 60% – 75% після шлункового шунтування і 70% – 85% після установки дуоденального перемикача. Це означає, що якщо у пацієнта було 50 кг зайвої ваги, він може очікувати позбавлення від 15-25 кг зайвої ваги після операції  бандажування шлунка.

Поширеним міфом є ​​те, що люди повторно набирають більшу кількість ваги, ніж вони втратили. Однак, велика кількість наукових досліджень показали, що це не є правдою. Більшість з них показують, що можливий набір зайвої ваги складає від 10% до 15% ваги, якої вони втратили. Це означає, що якщо пацієнт позбувся 25 кг зайвої ваги, він може набрати максимум 3.75 кг. Цей повторний набір ваги зазвичай має місце через 5 років після операції. Не дивлячись на це, ризик набору зайвої ваги може бути мінімізований за допомогою дієт і вправ. Важливо пам’ятати, що ці цифри є усередненою статистикою, що є не прийнятною до всіх пацієнтів.

Також пацієнтів турбує можливість втрати волосся. Це трапляється через велику кількість стресу і нестачі поживних речовин. Найбільш важливими факторами харчування для волосся є протеїни і залізо. На жаль, ви не можете запобігти випаданню волосся, але цей фактор всього лише тимчасовий.

З позитивного боку, більшість пацієнтів незабаром після операції відчувають несподіваний приплив сил і мотивації, що допомагає їм слідувати здорової дієти, виконувати більше фізичних вправ і відмовитися від шкідливих звичок.

Загальна анестезія

Для успішного застосування анестезії дуже важливо підготуватися до операції. Це включає в себе певну послідовність дій перед операцією. Доктор порадить вам не їсте за 24 години до операції. Також ви можете прийняти певні ліки, щоб знизити шлункову кислотність (омепразол або ранітидин) або скасувати ліки, що розріджують кров, щоб знизити ризик кровотечі. Ці рекомендації дасть вам терапевт відразу перед операцією. Хірурги можуть порекомендувати позбутися певної кількості зайвої ваги. Тоді операція буде коротшою, знадобиться менше ліків, процес відновлення буде швидший, а рана буде заживати набагато краще.

Ризик операції

Більшість пацієнтів не хвилюються про саму операцію, проте їх можуть хвилювати післяопераційний біль і дискомфорт, загоєння рани, довгий період відновлення і впровадження нових звичок в образ життя. Варто зауважити, що більшість баріатричних операцій зараз проводяться лапароскопічним шляхом. Це означає, що хірург проводить операцію через 3 невеликі отвори в черевній порожнині, які служать порталами для пари спеціально сконструйованих інструментів і камери, яка дає можливість оператору бачити те, що відбувається всередині черевної порожнини. Ця технологія дає менш травматичний результат, який гарантує менший час проведення в лікарні, більш швидке і менш болісне відновлення та дуже маленькі шрами. Завдяки малому розміру розрізів, ймовірність таких ускладнень як зараження рани, розрив швів або перитоніт (запалення внутрішнього шару черевної порожнини) значно зменшується.