Підготовка до операції по втраті ваги

Чи варто вам задуматися про операцію по втраті ваги?

Люди, які випробували всі види дієт, які записувалися на величезну кількість “чарівних” програм для втрати ваги, тренувалися в спортзалі до втрати пульсу, але все ще не досягли бажаних результатів, хапаються за операцію по втраті ваги, як за соломинку.

Це важливе рішення і деяким людям потрібно близько двох років з того моменту як вони почали думати про втрату ваги до моменту прийняття рішення про операцію. Поговоріть з родичами, друзями, лікарями та персоналом лікарні. Прийміть це рішення обдумано.

 

Підготовка до операції по втраті ваги

Підготовка до операції по втраті ваги включає в себе обстеження і рекомендації медичних фахівців, таких як баріатричний хірург, консультант по харчуванню і іноді навіть психолог. Ця група людей працює разом для того щоб розробити план лікування.

 

Обміркуйте плюси і мінуси

Пацієнти повинні бути інформовані про ризик і переваги операції по втраті ваги. Все одно це процедура, яка має свої ризики і може вести до великої кількості хвилювань. Так що підготуйтеся відповідально. Ви повинні бути підготовлені як фізично, так і психологічно, до того ж, до операції вам необхідно втратити деяку кількість ваги. Більш того, ви повинні знати про зміни вашого способу життя і хотіти підтримувати нормальну вагу для того щоб вести здоровий спосіб життя.

 

Ось кілька питань які ви повинні задати собі:

Ви дійсно намагалися скинути зайву вагу за допомогою дієт і занять спортом?

Чи готові ви психологічно до операції і зміні вашого способу життя?

 

Перша консультація

Будьте готові переглянути вашу історію хвороб з хірургом.

Повідомте вашого лікаря про будь-які ускладнення від анестезії які ви або ваші родичі мали в минулому. Наприклад, деякі пацієнти можуть вдихати залишки їжі або рідини в легені, як результат пошкодження природних рефлексів дихання, яке могла викликати загальна анестезія. Це одна з причин, по якій ваш лікар попросить вас не пити і не їсти протягом деякого часу перед операцією.

 

Медикаменти

Ліки які ви приймаєте можуть перешкодити проведенню операції по втраті ваги або почати взаємодіяти з ліками, які ваш лікар випише вам до і після операції. Будьте готові розповісти вашому лікарю про всі медикаменти, які ви приймаєте або плануєте приймати під час відновлення після операції. Трави, мінерали і вітаміни можуть також взаємодіяти з медикаментами, так що розкажіть вашому лікарю і про них. Наведемо кілька прикладів того, як операція і медикаменти, які стосуються операції можуть взаємодіяти зі звичайними ліками або харчовими добавками: Аспірин, Комадін, Плавікс і вітамін Е можуть збільшити ризик кровотечі під час операції. Препарати з вмістом Естрогену, такі як протизаплідні таблетки можуть збільшити ризик утворення тромбів.

Після операції ваш шлунок буде менше. Препарати можуть подразнювати тканини вашого шлунка і призводити до нудоти або болю, так що вас можуть попросити приймати ваші таблетки у вигляді порошку протягом декількох тижнів. Вам слід проконсультуватися з вашим лікарем на рахунок того, протягом якого терміну і які медикаменти перед вживанням необхідно потовкти в порошок. Деякі медикаменти не можуть бути розтовчені, оскільки вони володіють “уповільненим вивільненням” речовин і повинні бути замінені препаратами з неуповільненим вивільненням.

 

 

За кілька тижнів і днів до операції по втраті ваги

Дотримуйтесь інструкцій вашого лікаря щодо ліків.

Киньте палити хоча б за 30 днів до операції. Куріння може збільшити чутливість легень під час операції і в деяких випадках, можливо, викликати пневмонію. Куріння може також уповільнити процес заживання, звужуючи кровоносні судини, і тому обмежуючи приплив крові до області,що загоюється. Багато хірургів просто не стануть робити операцію, якщо є свідчення, що доводить що пацієнт курить і навіть можуть попросити надати аналіз сечі або крові для оцінки рівня нікотину до операції.

Скиньте трохи ваги до операції. Оскільки шлунок знаходиться під печінкою, під час операції печінку піднімають. Якщо печінка дуже жирна, в операції може бути навіть відмовлено через можливість пошкодження печінки і ,як наслідок, кровотечі. Якщо вага знизиться на 3-15 кг, в залежності від кількості надлишкової ваги в цілому, розмір печінки зменшиться і тому ризик ускладнень через печінкову кровотечу також зменшується, а ймовірність успішного результату операції зростає.

Відмовтеся від прийняття алкоголю принаймні за 48 годин до операції.

 

Ніч перед операцією

Дотримуйтесь рекомендацій вашого хірурга. Не їжте і не пийте до операції.

 

Будь ласка, зверніть увагу: ці правила служать рекомендацією для підготовки до операції. Не поспішаючи і ретельно готуючись до процедури, ви зменшуєте ризик ускладнень, а також робите вашу реабілітацію зручнішою і комфортнішою.