Внутрішньошлункові балони для зменшення маси тіла

Імплантація балону на сьогоднішній день більше застосовується як додатковий ніж як основний метод лікування ожиріння або ще може застосовуватись як етап підготовки до остаточного оперативного втручання у тих пацієнтів які самі не в змозі скинути перед операцією 8-10 кг.

В основі метода введення в порожнину шлунку здутого балона об’ємом 400-600 мл, який в подальшому роздувається рідиною або повітрям. Вводиться балон гастроскопом.

Важкий балон тисне на шлунок, в результаті чого наступає відчуття раннього насичення. Також балон сприяє сповільненню руху їжі зі шлунку в тонкий кишечник.

Бажаний результат – при вживанні невеликої кількості їжі, швидко розвивається відчуття насичення, яке зберігається більш тривалий час.

Однак через короткий час пацієнт адаптується до балону і може знову надмірно їсти.

Дана методика рекомендується для пацієнтів з невисоким рівнем ожиріння та для тих пацієнтів, які не витримають наркозу і ті кому протипоказані тривалі радикальні операції.

При даній методиці наступає зниження ваги лише на 8-12 кг

Тривалість перебування балону в шлунку максимум 6 місяців більш тривалий період є небезпечним.

Протипоказання для введення балону:

– будь які виразки шлунку і дванадцятипалої кишки

– перенесені операції на шлунку

– грижі стравохідного отвору діафрагми

– цироз печінки

– психічні порушення

– вагітність

Головним недоліком цього методу є тимчасовий ефект та порівняно невелика втрата ваги. Адже в процесі лікування об’єм шлунка залишається незмінним і після вилучення балону у більшості пацієнтів спостерігається повернення зайвої ваги.