Шлунковий бандаж

Даний метод лікування використовується у пацієнтів із середнім і важким рівнем ожиріння. При цій методиці використовується спеціальний регулюючий пристрій – бандаж. За своєю суттю це кільце яке розмежовує шлунок на дві порожнини, що сполучені між собою вузьким просвітом. Частина біля стравоходу називається «малим шлунком» обсягом 5-15 мл з якого їжа поступово потрапляє в «великий шлунок».

Сама регулююча система складається з зовнішнього жорсткого бандажа і внутрішньої роздувної частини – манжети, наповнення якої і обумовлює діаметр перехідного каналу з малого шлуночка у великий. Манжета за допомогою тонкої трубки з’єднується з портом, який розташовується під шкірою і використовується для контролю її наповнення. Після самої операції постановки бандажа система спочатку залишається неактивною і тільки після повного відновлення пацієнта починається поступове обмеження виходу з малого шлуночка. На сьогодні розроблена методика лапароскопічної постановки бандажа, що сприяє швидкому відновленню пацієнтів і зменшує ризик післяопераційних ускладнень. Період зниження ваги триває від 12 до 24 міс.

Бандажі виготовляються з біологічно інертного матеріалу, що виключає необхідність їх видалення з організму.

Мінуси методики:

– Постійний контроль і корекція роздувної системи у фахівця.

– У віддалений період можливі зісковзування бандажа, запальні процеси в ділянці контакту зі шлунком, зміщення, або пошкодження порту і сполучної трубки.

– У перший рік після операції протипоказана вагітність

Переваги:

– Значне зниження маси тіла, 50-60% від зайвої ваги.

– Швидке відновлення в післяопераційний період.

– Можливість регулювати процес схуднення.

– Анатомічна цілісність шлунково-кишкового тракту і повна оборотність операції при бажанні.