Бариатрическая хірургія (Хірургічні методи лікування ожиріння)

На рубежі 20-21 століття ожиріння стало неофіційною епідемією світового масштабу. На сьогодні 3-8% населення планети страждає від морбідного ожиріння. Особливо яскраво ця проблема представлена ​​в економічно розвинених країнах.

Причини розвитку ожиріння:

– генетична схильність

– Індивідуальні особливості обміну речовин

– Неправильно сформовані звички харчування

– Обмежена фізична активність

Крім естетичного фактора, ожиріння є причиною розвитку великої кількості хронічних захворювань: артеріальна гіпертензія, цукровий діабет, захворювання опорно-рухового апарату, варикоз, безпліддя, порушень в статевій сфері, онкологічні захворювання. Так за даними ВООЗ, збільшення маси тіла на 0,4 кг збільшує ризик смертності на 2% у віці від 50 до 62 років.

При наявності надлишкової маси тіла в першу чергу звертаються до консервативних методів лікування. Це помірні фізичні навантаження, дієтотерапія, психо-терапевтичні методи, медикаментозная і рефлексотерапія. І тільки після їх неефективності варто перейти до хірургічного лікування.

Показания до оперативного лікування ожиріння:

– Індекс маси тіла 40 кг / м2 незалежно від супутніх захворювань.

– Індекс маси тіла 35 кг / м2 при наявності супутніх захворювань, спровокованих ожирінням.

– Неефективність попереднього консервативного лікування.

– При повторному наборі ваги після консервативного лікування

На сьогоднішній час існує безліч оперативних методів лікування ожиріння, що дозволяє здійснити індивідуальний підбір для кожного окремого випадку.