10 цікавих фактів про операції зі зниження ваги

  1. Витрати на лікування ожиріння. У Великобританії у 26.1% дорослих спостерігається ожиріння і їх кількість зростає щороку. Одна з проблем, яку пов’язують з надлишком ваги – це збільшення витрат на лікування. У Великобританії вони досягають 2.3 мільярда фунтів стерлінгів. Очікується, що в 2050 ця цифра зросте в три рази. Представляючи програми охорони здоров’я, які можуть бути корисні для зменшення поширення ожиріння, ми можемо також скоротити витрати і зберегти гроші, щоб використовувати їх в інших цілях.
  2. Наймолодший пацієнт. Наймолодшим пацієнтом, якому була проведена операція по зниженню ваги, стала 12-річна дівчинка. Це може здатися надзвичайним заходом, але в деяких випадках це єдиний спосіб лікувати ожиріння і супутні йому патології, які швидше за все розвинуться в ще більш серйозні проблеми з вагою в більш старшому віці. Ви можете запитати, чи не впливає операція на дозрівання. Зазвичай діти з ожирінням проходять етап дозрівання в більш ранньому віці, оскільки гормони, що відповідають за розвиток цього процесу виробляються в жировій тканині. Основні фактори, які використовуються щоб оцінити дозрівання це менархе (перша менструація у дівчаток), зростання і щільність кісток. Якщо розвиток дитини відповідає цим факторам, то операція зі зниження ваги не вплине на природний розвиток організму.

  1. Різні види операцій по зниженню ваги. Існує дві групи операцій по зниженню ваги – обмежувальні процедури і обмежувальні / що порушують всмоктування процедури. Мета обмежувальної хірургії – зменшити розмір шлунка. Результатом є значне зменшення споживання їжі, так як фізично неможливим стає переїдання, до того ж сповільнюється травлення. Бандажування шлунка і рукавна резекція шлунка є прикладами обмежувальних хірургічних операцій. З іншого боку, обмежувальні /що порушують всмоктування операції мають подвійний ефект. Крім укорочення шлунково-кишкового тракту, вони також зменшують кількість їжі, яка може бути переварена. Оскільки такі операції мають найбільш значний ефект на сьогоднішній день, то пацієнти зазвичай вибирають саме це. Обмежувальна / що порушує всмоктування операція відома як шлункове шунтування.

  1. Країна з найбільшою кількістю людей хворих на ожиріння. Ви напевно припускаєте що найбільший відсоток людей з ожирінням живе в США. Але це не так, оскільки перше місце належить острову Науру на півдні Тихого Океану, де 94.5% населення страждає на ожиріння. При тому, що в США 30% людей мають ІМТ більше 30. Мексика та Велика Британія також знаходяться в списку країн з високим відсотком людей, що страждають ожирінням. Найнижчий відсоток ожиріння спостерігається в Японії і в Північній Кореї. Дедалі більше поширення ожиріння можна пояснити зміною ідеалу краси. У порівнянні з 1970 сьогоднішня середня вага на 20 кілограмів більше.

  1. Який результат хірургічного втручання? Це основне питання, на яке пацієнт хоче дізнатися відповідь. Шлункове шунтування вважається найефективнішим для людей з ожирінням, більше 60% зайвої ваги йде протягом першого року після операції. Хоча інформації про те, наскільки довготривалий ефект поки недостатньо, після 5 років втрата зайвої ваги становить 75%. Звичайно, інші операції від зайвої ваги теж дають позитивні результати. Регульоване бандажування шлунка показує результат більш поступово : через два роки ви втрачаєте 50-60% зайвої ваги, а після рукавної резекції шлунка – більше 40%.

  1. Знаменитості, які зробили операцію по зниженню ваги. Хоча в телепередачах і на обкладинках журналів знаменитості виглядають неймовірно добре, це не означає що вони такими народилися. Шерон Осборн, Ренді Джексон, зірка фільму “Прислуга” – Октавія Спенсер і інші використовували можливість виправити свою зовнішність за допомогою шлункового шунтування. Результати були значними, втрата у вазі понад 50 кг без виснажливих дієт. Однак здорове харчування дуже важливо. Наприклад, вага шанувальниці високо-калорійної їжі Октавії Спенсер знизилася в 2 рази.

 

  1. 25 операцій зі зниження ваги на годину. Останні дані про баріатричну хірургію показують, що в 2008 році по всьому світу було проведено майже 350,000 операцій по зниженню ваги. Спостерігалося збільшення кількості всіх видів операцій, крім біліопанкреатичного шунтування з дуоденальним вимиканням. 90% операцій були проведені за допомогою лапароскопії – мінімально травматичним методом. Найпопулярніші види баріатричної хірургії це шлункове шунтування і бандажування шлунка. У США і Канаді проводитися близько 25 операцій по зниженню ваги кожну годину, в Європі ця кількість становить 7,6, а в Азії – 1,5.

 

  1. 8. Історія операцій по боротьбі з ожирінням. Інформації про те, чи потрібно було лікувати ожиріння в минулих століттях, не знайдено. Причини цього – здорові звички в їжі і високе поширення паразитів, які спалювали зайві калорії, так само як обмеження в доступності їжі. Перші спроби проведення операції зі зниження ваги були описані в стародавній Греції. Пацієнт був тираном, екстравагантним чоловіком на ім’я Діонісіус. Як описує джерело, причина ожиріння була в образі життя і звичках, і лікувалося це введенням довгих голок через стегна і живіт. У 1954 році була проведена традиційна операція по зниженню ваги, яка змінила методи лікування людей хворих на ожиріння.

 

  1. Різниця цін у всьому світі. Частина пацієнтів з ожирінням намагаються скинути вагу дотримуючись різних дієт і фізичних вправ, тому що не можуть дозволити собі операцію. Ціна на операцію по втраті ваги в США варіюється в межах від 35,000 до 53,000 Євро, в Великобританії від 12,000 до 28,000 Євро. Але що цікаво, вартість баріатричної операції в Мексиці, Таїланді та Східній Європі на 60-70% нижче і варіюється в межах від 5,000 до 6,500 Євро.

  1. Найбільше зниження ваги після операції. Пол Мейсон був один з найбільших людей в світі. Він важив 450 кілограм до того, як прийняв рішення пройти операцію з шунтування шлунка. Сьогодні він говорить, що це був його єдиний шлях до виживання. Пол страждав утрудненням дихання під час сну, з’їдав величезну кількість їжі і, врешті-решт, потребував постійного догляду. Після баріатричної операції Пол втратив майже 130 кг та боротьба із зайвою вагою все ще триває.